Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ପରେ ଦିଲ୍ଲୀ ପାଳି, ଡ୍ରଗ୍ ଚେର୍ ଖୋଜିବାକୁ ରେଡ୍ କରିବ ଏନସିବି

5/10/2021 at 9:45 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୫/୧୦: ମୁମ୍ବାଇରୁ ଗୋଆ ଅଭିମୁଖେ ଏକ ଡ୍ରଗ୍ ପାର୍ଟି ଚାଲିଥିବା ଜଣା ପଡିବା ପରେ ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବଲିଉଡ ଅଭିନେତା ଶାହରୁଖ ଖାନଙ୍କ ପୁଅ ଆର୍ଯ୍ୟନ ଖାନଙ୍କ ସମେତ ସମସ୍ତ ଆଠ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଘରେ ନାର୍କୋଟିକ୍ସ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ ବ୍ୟୁରୋ (ଏନସିବି) କରିପାରେ ରେଡ୍ । ଏହି ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬ ଜଣ ଦିଲ୍ଲୀର ଅଟନ୍ତି । ତେଣୁ ଏଠାରେ ସର୍ଚ୍ଚ ଅପରେସନ୍ ମଧ୍ୟ କରାଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ଏ ବାବଦରେ ଏନସିବି ପକ୍ଷରୁ କୌଣସି ସରକାରୀ ବିବୃତ୍ତି ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଡ୍ରଗ୍ସ ମାମଲାରେ ଗିରଫ ହେଲେ ଏନଡିପିଏସ୍ ଆକ୍ଟ ଅନୁୟାୟୀ ପ୍ରତି ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ଘରେ ରେଡ୍ କରାଯିବାର ନିୟମ ରହିଛି । ଏନସିବି ମୁଖ୍ୟ ଏସ.ଏନ୍ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ଡ୍ରଗ୍ସ ଚୋରା କାରବାରରେ ସମ୍ପୃକ୍ତ ଏକ ବଡ ଗ୍ୟାଙ୍ଗକୁ ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀ ସଂସ୍ଥା ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି ।

ଏନସିବି ଏହାର ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ବ୍ୟାପକ କରି ରାତି ପାର୍ଟିର ଆୟୋଜକ, ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର, ଜାହାଜ ପରିଚାଳନା ଅଧିକାରୀ, ମାଲିକମାନଙ୍କୁ ଡ୍ରଗ୍ ବେପାରୀ ଏବଂ ପାର୍ଟିରେ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ନେଟୱାର୍କ ଅନୁସନ୍ଧାନ କରୁଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନସିବି ଆର୍ଯ୍ୟ ଖାନଙ୍କ ବ୍ୟତୀତ ଆର୍ଯ୍ୟ ଖାନ, ମୁମୁନ ଧାମଚା, ନୁପୁର ସାରିକା, ଇସ୍ମିତ ସିଂ, ମୋହକ ଜ is ସୱାଲ, ବିକ୍ରାନ୍ତ ଚୋକର, ଗୋମିତ ଚୋପ୍ରା ଏବଂ ଅରବାଜ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।
ଅଭିଯୁକ୍ତମାନଙ୍କର ଦିଲ୍ଲୀ ସହ ରହିଛି ଲିଙ୍କ:

ମୁନମୁନ୍ ଧମେଚା: ପାର୍ଟିରେ ଡ୍ରଗ୍ସ ନେଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ମୁନମୁନ ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ମଡେଲ୍ ଏବଂ ବଡ ବ୍ରାଣ୍ଡ ପାଇଁ ମଡେଲିଂ କରନ୍ତି । ସେ ମୂଳତ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର, କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ବାସଭବନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଅଛି । ତେଣୁ ଦିଲ୍ଲୀର ବାସଭବନରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯାଇପାରେ ।

ଇଶ୍ମିତ ସିଂ: ଦିଲ୍ଲୀର ବାସିନ୍ଦା ଇଶମିତ ଜଣେ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀ । ଇଶମିତ କିପରି ପାର୍ଟିରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି ତାହା ଜଣାପଡିନି । ତେବେ ଏନସିବି ତାଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି । ସେମାନଙ୍କ ଘରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଜାଖୋଜି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ମୋହକ ଜୈସୱାଲ : ମୋହକ ଜୈସୱାଲ ମଧ୍ୟ ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ମୋହକଙ୍କର ଏକ ଘର ଅଛି । ଯାହାକୁ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ଖୋଜାଯାଇପାରିବ । ବର୍ତ୍ତମାନ ଏନସିବି ମଧ୍ୟ ମୋହଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା କରୁଛି।

ଗୋମେଟ ଚୋପ୍ରା: ଦିଲ୍ଲୀର ଯେଉଁମାନେ ଅଛନ୍ତି ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଗୋମେଟ ଚୋପ୍ରାଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ଅଛି । ଗୋମେଟ୍ ଜଣେ ଜଣାଶୁଣା ହେୟାର ଷ୍ଟାଇଲିଷ୍ଟ । ସେ ଦିଲ୍ଲୀର ଯୋଗ ବିହାରର ବାସିନ୍ଦା । ଗୋମେଟଙ୍କ ମା ମଧ୍ୟ ପୁଅକୁ ମୁମ୍ବାଇ ଏନସିବି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭେଟିଥିଲେ ।

ବିକାଶ ଚୋକର: ବିକାଶ ଚୋକର ଦିଲ୍ଲୀର ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀରେ ପ୍ରଡକ୍ଟିଭିଟି ହେଡ୍ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏନସିବି ଏହାର ଦିଲ୍ଲୀ ସଂଯୋଗକୁ ମଧ୍ୟ ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି ।

ନୁପୁର ସାରିକା: ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୁପୁର ଦିଲ୍ଲୀର ଜଣେ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀ । ଯାହାଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ସେ ପାର୍ଟିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ, ଏନସିବି ଏହାର ଯାଞ୍ଚ କରୁଛି। ନୁପୁରର ଦିଲ୍ଲୀର ବାସଭବନରେ ମଧ୍ୟ ଖୋଜାଖୋଜି କରାଯାଇପାରିବ।
ଦିଲ୍ଲୀରେ ୧୫ଟି ଡ୍ରଗ୍ ହଟସ୍ପଟ୍:

ରାଜଧାନୀରେ ଡ୍ରଗ୍ ଚୋରା କାରବାରରେ ନିଆଯାଇଥିବା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆଧାରରେ କ୍ରାଇମ ବ୍ରାଞ୍ଚର ନାର୍କୋଟିକ୍ସ ୟୁନିଟ୍ ୧୫ଟି ‘ହଟ ସ୍ପଟ୍’ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି । ଯାହା ଦ୍ୱାରା ଏହି ରାକେଟ୍ ଫିଟିଯାଇପାରିବ । ଦିଲ୍ଲୀର ସୁଲତାନପୁରୀ, ଜାହାଙ୍ଗିରପୁରୀ, ଇନ୍ଦ୍ରପୁରୀ, ସାଗରପୁର, ଉତ୍ତର ନାଗ, ଲକ୍ଷ୍ମୀ ନାଗର, ନନ୍ଦ ନାଗ୍ରି, ଦ୍ୱାରକା, ଛତ୍ରପୁର, ନିଜାମୁଦ୍ଦିନ, ମଜୁନ କା ତିଲା, ପହରଗଞ୍ଜ, କଲ୍ୟାଣପୁରୀ, ହାଉଜ ଖାସ୍ ଗ୍ରାମ ଏବଂ ଖାନପୁର ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ ।

   Related Posts