Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠଗଡ: ହଟିଲା କଟକଣା, ନୂଆ ବର୍ଷରୁ ବାବା ଧବଳେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିବେ ଭକ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ସନ୍ଧ୍ୟା ସୁଦ୍ଧା ବାତ୍ୟାର ରୂପନେବ ଗଭୀର ଅବପାତ, ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦକ୍ଷିଣ ଓଡିଶା
  • ||
  • ୧୭ ଜଣିଆ ରଣଜୀ ଟିମ୍ ଘୋଷଣା : ଶୁଭ୍ରାଂଶୁ ସେନାପତି ଅଧିନାୟକ, ୪ ନୂଆ ମୁହଁ
  • ||
  • ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ନକଲି ସୁନା ଦେଇ ଋଣ କରି ୫୨ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଘଟଣାର ପର୍ଦାଫାସ
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ ଉଚ୍ଚ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ ରାଗିଂ ଘଟଣା, ୭ ଛାତ୍ରଙ୍କୁ ବହିଷ୍କାର କଲେ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ
  • ||

ପାନିପଥ ଫିଲ୍ମକୁ ନେଇ ଆଫଗାନ ସରକାରଙ୍କ ଚିନ୍ତା : ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଅବ୍‌ଦୁଲୀ ଚରିତ୍ର କୁ ଅପମାନକରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ

6/11/2019 at 1:49 PM

ମୁମ୍ବାଇ୬|୧୧ : ୧୭୬୧ର  ତୃତୀୟ  ପାନିପଥ ଯୁଦ୍ଧର  ଉପରେ  ଆଧାରିତ ଫିଲ୍ମ ପାନିପଥ କୁ ନେଇ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ  ଚିନ୍ତା ବଢିବାର ଲାଗିଛି ।  ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କ  ଅନୁଯାୟୀ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ପାଇଁ ଏହା ଉପଯୁକ୍ତ ସମୟ ନୁହେଁ ।  

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ୧୭୬୧ରେ  ସଦାଶିବ ଭାଓ ପୈସବା  ଓ ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଅବଦୁଲୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ତୃତୀୟ ପାନୀପଥର  ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇଥିଲା  । ଏହି ଯୁଦ୍ଧ ଉପରେ ନିର୍ମିତ ଫିଲ୍ମରେ  ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଅବ୍‌ଦୁଲୀ  ଚରିତ୍ର କୁ ଅପମାନ କରଯାଉଥିବା ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ବ ହୋଇଛି ।   

ଆଶୁତୋଷ ଗୌରିକୋରଙ୍କ ଦ୍ବାରା ନିର୍ମିତ ଏହି ଫିଲ୍ମ ୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ରିଲିଜ ହେବାର ଅଛି । ଏହି ଫିଲ୍ମରେ  ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଅବ୍‌ଦୁଲୀ  ଙ୍କ  ଚରିତ୍ର ସଂଜୟ ଦତ୍ତ କରୁଥିବା ବେଳେ  , ଅର୍ଜୁନ କପୁର ସଦାଶିବ ରାଓର  ଭୂମିକାରେ ଅଭିନୟ କରୁଛନ୍ତି । ଅଭିନେତ୍ରୀ କ୍ରିତ୍ତି ସାନନ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀ  ପାର୍ବତୀ ବାଇର ଭୂମିକାରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବେ  ।

ପାନିପଥ ଯୁଦ୍ଧକୁ ନେଇ ଏହି ସମୟରେ ଫିଲ୍ମ ରିଲିଜ ପାଇଁ ଆଫଗାନ ସରକାର ଚାହୁଁନଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି  । ଫିଲ୍ମର ଟ୍ରେଲର ରିଲିଜ ହେବା ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ସଂଜୟ ଦତ୍ତଙ୍କ ଅଭିନୟକୁ ନେଇ ଆଲୋଚନା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ।  ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଅବଦୁଲୀଙ୍କ ଚରିତ୍ର ସହିତ କାଣ୍ଟଛାଣ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହେଉଛି ।

ଆଫାଗାନିସ୍ତାନର ବାଣିଜ୍ୟ ଦୂତାବାସର ଅଧିକାରୀ ନସୀମ ଶରିଫଏହି ଘଟଣାରେ ଟ୍ବିଟ୍ କରିଥିଲେ କି ସଂଜୟ ଦତ୍ତ ତାଙ୍କୁ ଭରସା ଦେଇଛନ୍ତିଯେ ଫିଲ୍ମରେ ଯଦି କୌଣସି ଅହମ୍ମଦ ଶାହଙ୍କ ଚରିତ୍ରରେ କୌଣସି ବି ଭୁଲ ରହିଥାନ୍ତା , ତେବେ ସେ ଏହି ଫିଲ୍ମ କରିନଥାନ୍ତେ । ଗତ ଦେଢବର୍ଷ ହେଲା ଭାରତରେ ରହିଆସୁଥିବା ଅଧିକାରୀ ମାନେ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି ଯେ ଫିଲ୍ମରେ ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ବାବାଙ୍କ ଚରିତ୍ରକୁ ଅପମାନ ନକରିବାକୁ ।  ଅହମ୍ମଦ ଶାହ ଅବଦୁଲୀ ନୂଆ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ନିର୍ମାତା , ଯାହାପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରେ  ବାବା କୁହାଯାଏ ।  

   Related Posts