ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଡବିଲ: ପୁରୁଣା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଯୁବକକୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣରେ ଆକବର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଆରକିଟେକ୍ଟ, ଆର୍ଥିକ କାରବାର ନେଇ ହୋଇପାରେ ଜେରା
  • ||

ତାଲିବାନ ଡରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶ ଛାଡିଲେ, ଏବେ କାଙ୍ଗାଳ : ଆଫଗାନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଜର୍ମାନୀରେ ପିଜ୍ଜା ଡେଲିଭରୀ ମ୍ୟାନ୍

25/08/2021 at 1:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୦୮ : ତାଲିବାନ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଦଖଲ କରିବା ପରଠାରୁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ନେତାଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆତଙ୍କ ଖେଳିଯାଇଛି। ଅନେକ ନେତା କାବୁଲ ଛାଡି ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଆଶ୍ରୟ ନେଉଛନ୍ତି। ସେହିପରି ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ଆଇଟି ମନ୍ତ୍ରୀ ସଇଦ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା ସାଦତ ମଧ୍ୟ ଜର୍ମାନୀରେ ଆଶ୍ରୟ ନେବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି। ସାଦତ ଏଠାରେ ରହିବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିନେଇଛନ୍ତି ସତ କିନ୍ତୁ ଆର୍ଥିକ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ତାଙ୍କୁ ସେହି କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଛି ​​ଯାହା କେବେ କୌଣସି ନେତା କଳ୍ପନା କରିନଥିବେ । ସେ ସେଠାରେ ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ ପିଜ୍ଜା ଡେଲିଭରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

Sayed Ahmad Shah

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ସରକାରରେ ଯୋଗାଯୋଗ ମନ୍ତ୍ରୀ ସଇଦ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା ସାଦତ ତାଲିବାନ ଦଖଲ ପରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଛାଡିଥିଲେ। ସେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଜର୍ମାନୀରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କର ଫଟୋ ମଧ୍ୟ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ଇହା ନ୍ୟୁଜ୍ ଦ୍ୱାରା ଟ୍ୱିଟ୍ ହୋଇଥିବା ଫଟୋରେ ଆପଣ ଦେଖିପାରିବେ ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ପୂର୍ବତନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଅହମ୍ମଦ ଶାହା ଜର୍ମାନୀରେ ପିଜ୍ଜା ଡେଲିଭରୀ କରୁଛନ୍ତି।

ଗଣମାଧ୍ୟମର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ସଇଦ ଲିପିଜିଗ ସହରରେ ସାଇକେଲ ଯୋଗେ ପିଜ୍ଜା ଡେଲିଭରୀ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି। ଏଥିସହ ଏହା ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ତାଲିବାନ ଦଖଲ ପୂର୍ବରୁ ସଇଦ ୨୦୨୦ ମସିହାରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇସାରିଛନ୍ତି।

   Related Posts