oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

‘ନାକ ରଗଡ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କଲେ, ଗୋଇଠା ମାରିଲେ’: ତାଲିବାନ କଏଦରୁ ମୁକ୍ତ ହୋଇଥିବା ସାମ୍ବାଦିକ ବଖାଣିଲେ ଦୁଃଖ

7/09/2021 at 6:24 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୭/୦୯ : ତାଲିବାନ ବିରୋଧରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ବିରୋଧ ପ୍ରଦର୍ଶନ ହେଉଛି। ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ତାଲିବାନ ତା ବିରୋଧରେ ରାଲି କରୁଥିବା ଲୋକଙ୍କ ଉପରକୁ ଫାଇରିଙ୍ଗ କରିଛି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଅନେକ ସାମ୍ବାଦିକ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଲିବାନ ସେମାନଙ୍କ ପ୍ରତି କ୍ରୁର ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନ କଭର କରୁଥିବା ଜଣେ ସାମ୍ବାଦିକ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସି  ‘AFP’ କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଲିବାନୀ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ତାଙ୍କ ଆଇଡି କାର୍ଡ ଓ କ୍ୟାମେରା ଛଡେଇ ନେଲେ। ତାଙ୍କୁ ଗୋଇଠା ମାରିଥିଲେ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ସ୍ଥିତ ପାକିସ୍ତାନୀ ଦୂତାବାସ ନିକଟରେ ଲୋକେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ। ଏମାନେ ପାକିସ୍ତାନ ତାଲିବାନକୁ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଆରୋପ ଲଗାଇଛନ୍ତି। ତାଲିବାନ ଅନେକ ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ ମଧ୍ୟ କରିଛି। କିଛି ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଉଛି ଯେ ଲୋକେ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ପୋଷ୍ଟ ସେୟାର କରି ଗିରଫ କରାଯାଇଥିବା ପ୍ରଦର୍ଶନକାରୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି।

ତାଲିବାନ ଜଣେ ଆଫଗାନି ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରିଥିଲା। କିନ୍ତୁ ପରେ ଛାଡି ଦେଇଥିଲା। ସାମ୍ବାଦିକ ଜଣକ ନିଜ ନାଁ ଗୁପ୍ତ ରଖିବା ସର୍ତ୍ତରେ ନ୍ୟୁଜ ଏଜେନ୍ସିକୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଲିବାନୀ ତାଙ୍କୁ ଭୂଇଁରେ ନାକ ରଗଡ଼ିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ଓ ପ୍ରଦର୍ଶନ କଭର କରିଥିବାରୁ କ୍ଷମା ମାଗିବାକୁ କହିଥିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନରେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ପାଇଁ କାମ କରିବା ବହୁତ ମୁସକିଲ ହୋଇଗଲାଣି। 

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ‘TOLO’ ଚାନେଲ କହିଛି ଯେ ତାଙ୍କ କ୍ୟାମେରାମ୍ୟାନ ୱାହିଦ ଅହମଦିଙ୍କୁ ତାଲିବାନ ଗିରଫ କରିନେଇଥିଲା। ଗତ ମାସରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଉପରେ ତାଲିବାନର କବଜା ପରେ ଅନେକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଥିଲା ଯେଉଁଠି ତାଲିବାନ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ମାଡ ମାରିବା ସହ ତାଙ୍କୁ ଧମକ ମଧ୍ୟ ଦେଇଥିଲେ। ଜର୍ମାନୀ ଚାନେଲ ‘Deutsche Welle’ କହିଛି ଯେ ତାଲିବାନୀ ଘର ଘର ଯାଇ ସେମାନଙ୍କ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ଖୋଜୁଛନ୍ତି। ତାଲିବାନୀ କେବଳ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କୁ ନୁହେଁ ବରଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସଦସ୍ୟଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ହତ୍ୟା କରୁଛନ୍ତି। ଅନେକ ସାମ୍ବାଦିକ ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି।

   Related Posts