ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୦୨୦-୨୨ରେ କୋଭିଡ଼ ନେଇଛି ୨୦ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଜୀବନ, ବିଧାନସଭାରେ ରାଜସ୍ୱ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଲିଖିତ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଅର୍ଚ୍ଚନା ନାଗ ଗିରଫ ମାମଲା, ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ହୋଟେଲ ମାଲିକ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : ଅଧୁରା ରହିଗଲା ଜଗା ଦର୍ଶନ, ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଚାଲିଗଲା ୪ ଜୀବନ
  • ||

ଖାଇବାକୁ ନପାଇ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଦିବାସୀ ମହିଳା, ପ୍ରଶାସନର ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ପାଲଟିଲା ପାଣିଗାର…

23/08/2021 at 5:16 PM

ସାଲେପୁର, ୨୩|୦୮:   ଖାଇବାକୁ ନପାଇ ଅନାହାରରେ ୭୦ବର୍ଷୀୟ ଆଦିବାସୀ ବୃଦ୍ଧା ନିକିମା ସିଂହ  । ଭୋକର ଜ୍ୱାଳା ସହିନପାରି ଖାଦ୍ୟ ମାଗିବାକୁ ଏଣେତେଣେ ବୁଲୁଥିବା ନିକିମା ହଠାତ ରାସ୍ତା କଡରେ ପଡିଯାଇ ଅଚେତ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ କିଛି ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଉଦ୍ଧାର କରି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଛନ୍ତି ।   

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ, କଟକ ଜିଲ୍ଲା ସାଲେପୁର ପୁରୁଷୋତ୍ତମପୁର ଗାଁରେ ରୁହନ୍ତି ନିକିମା । ଘର ପରିବାର ନାହିଁ । ଲୁଗା ଟାଙ୍ଗି ରୁହନ୍ତି ।   ଏଣେତେଣେ ବୁଲି ଯାହା ଖାଇବା ମିଳେ ସେଥିରେ ହିଁ ପେଟ ପୁରେ । ତେବେ ରବିବାର ସେ ରାସ୍ତା କଡରେ ଅଚେତ ହୋଇ ପଡିଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ  ସ୍ଥାନୀୟ କେତେକ ସ୍ୱେଚ୍ଛାସେବୀ ଉଦ୍ଧାର କରି  ଦମକଳ ବାହିନୀ  ସାହାଯ୍ୟରେ ସାଲେପୁର ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲେ । ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି ।

ଅଧିକ ଦିନ ନଖାଇ ନପିଇ ସେ ଦୁର୍ବଳ ହୋଇପଡିଥିବାରୁ ଡାକ୍ତର ସାଲାଇନ ଲଗାଇ ଚିକିତ୍ସା କରୁଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ନିକିମାଙ୍କ କଥା କହିବାକୁ ବଳ ପାଉନି । ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ନିକିମାଙ୍କ ଅସହାୟତା ବାବଦରେ ପ୍ରଶାସନକୁ ଖବର ଦିଆଯାଇଥିଲା । ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ଘର ଖଣ୍ଡେ ଦେବାକୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି କେବଳ ପାଣିର ଗାର ଥିଲା ବୋଲି ଧିରେଧିରେ ସ୍ପଷ୍ଟ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ।

   Related Posts