ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

ଗୌତମ ଅଦାନୀଙ୍କ କମ୍ପାନୀକୁ ମିଳିଲା ଏନ୍‌ଟିପିସିର କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ, ୬ ହଜାର କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଡିଲ୍‌

5/06/2022 at 9:28 AM

 ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୫/୦୬: ଭାରତର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ବିଜୁଳି ଉତ୍ପାଦନକାରୀ କମ୍ପାନୀ ଏନ୍‌ଟିପିସି ଲିମିଟେଡ୍‌ ଅଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍‌କୁ କୋଲ୍‌ ଇମ୍ପୋର୍ଟ କରିବା ପାଇଁ କେତେକ କଣ୍ଟ୍ରାକ୍ଟ ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି । ପାଖାପାଖି ୬ ହଜାର ୫୮୫ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଡିଲ୍‌ ହୋଇଛି । ଏଥିପାଇଁ ଏନ୍‌ଟିପିସିକୁ ଗୌତମ ଅଦାନୀ ସମୂହ କମ୍ପାନୀ ୬.୨୫ ମିଲିୟନ୍‌ ଟନ୍ କୋଇଲା ସପ୍ଲାଇକରିବ ।

ବିଜନେସ୍‌ ଷ୍ଟାଣ୍ଡାର୍ଡର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ଏନ୍‌ଟିପିସି ୬ ଟି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ଟେଣ୍ଡର ରଖିଥିଲା । କମ୍ପାନୀ ଟେଣ୍ଡର ପାଇଁ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ସ୍ଥିତ ଆଦି ଟ୍ରେଡେଲିଙ୍କ୍, ଚେନ୍ନାଇ ସ୍ଥିତ ଚେଟିନାଡ ଲଜିଷ୍ଟିକ୍ସ ଏବଂ ଦିଲ୍ଲୀର ମୋହିତ ମିନେରାଲ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍ ସହିତ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍ ବିଡ୍ ଡାକିଥିଲେ । ଏଥିରେ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍ ବିଡ୍ ଜିତିଛି ।

NTPC ରୁ ବିଡ୍ ଜିତିବା ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍ ପାଇଁ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ନୁହେଁ । ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସରେ, ଦେଖାଯାଇଥିବା କୋଇଲା ସଙ୍କଟ ସମୟରେ, NTPC ୫.୭୫ ମେଟ୍ରିକ୍‌ ଟନ୍‌ କୋଇଲା ଆମଦାନୀ ପାଇଁ ପାଞ୍ଚଟି ଟେଣ୍ଡର ଜାରି କରିଥିଲା ​​ଏବଂ ଆଦାନୀ ଏଣ୍ଟରପ୍ରାଇଜେସ୍ ସମସ୍ତ ବିଡ୍ ଜିତିଥିଲା । ଯାହାର ପରିମାଣ ୮,୪୨୨ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା ।

ତେବେ NTPC ଅଧିକାରୀମାନେ ପୂର୍ବରୁ କହିଥିଲେ ଯେ ଆମଦାନୀ ହୋଇଥିବା କୋଇଲା ଇଣ୍ଡୋନେସିଆରୁ ଆସିବ ଏବଂ NTPC ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରୁ ଆମଦାନୀ କରିବା ଉପରେ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦେଉନାହିଁ ।  

   Related Posts