scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆଲବମ୍ କୁଇନ ଶ୍ବେତା ମଲ୍ଲିକ ମାତାଜୀ ଆଉ ସମ୍ରାଟ କ୍ୟାସେଟ୍ କମ୍ପାନୀ ମାଲିକ ବିଶ୍ବମ୍ବର ସାବତ ହେଲେ ବାବା : ଜଣେ ଲକ୍ଷ୍ମୀ ଓ ଜଣେ ନାରାୟଣ ହୋଇ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦେଉଛନ୍ତି ଦର୍ଶନ

17/01/2019 at 4:37 PM

ଜୟପୁର ୧୭|୧: ବାବା ଅନନ୍ତ କେଶରୀ ସମ୍ରାଟ୍‌ ବିଶ୍ବ ସୃଷ୍ଟିକର୍ତ୍ତା । ଶେଷର ନାଗ ଉପରେ ବିରାଜିଛନ୍ତି ବାବା । ଆଉ ପାଖରେ ପଦ୍ମ ପାଖୁଡ଼ା ଉପରେ ବସିଛନ୍ତି ମାତା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ । ଦେହରେ ପାଟବସ୍ତ୍ର, ଗଳାରେ ଫୁଲହାର । ପାଦପୂଜା କରୁଛନ୍ତି ଭକ୍ତ । ଯଜ୍ଞସ୍ଥଳରେ ଲାଗିଛି ମାତା ମହେଶ୍ବରୀଙ୍କର ବିଶ୍ବରୂପ ଫଟୋ । ଜୟପୁରର ପୌରାଗୁଡ଼ାରେ ଆୟୋଜିତ ଆଦ୍ୟ ଅନନ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କ କଳକୀ ମହାଯଜ୍ଞରେ ଆବିର୍ଭାଭାବ ହୋଇଥିବା ଏହି ବାବା ଓ ମାତାଙ୍କୁ ନେଇ ଜୋର୍‌ ଧରିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା ।  କ’ଣ ରହିଛି ପୂରା ଘଟଣା ଚାଲନ୍ତୁ ଦେଖିବା ।

ଶେଷ ନାଗ ଉପରେ ବିରାଜମାନ କରିଛନ୍ତି ନାରାୟଣ । ଆଉ ପାଖରେ ପଦ୍ମ ପାଖୁଡ଼ାରେ ଶୋଭାପାଉଛନ୍ତି ମାତା ମହାଲକ୍ଷ୍ମୀ ।  ଘୋର୍‌ କଳିଯୁଗରେ ସ୍ବୟଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ପାଖରେ ପାଇ ଶ୍ରଦ୍ଧା ଓ ଭକ୍ତିରେ ବିଭୋର ହୋଇଉଠିଛନ୍ତି କିଛି ଭକ୍ତ । ଚାଲିଛି ବାବାମାତାଙ୍କ ଆଳତୀ ।

ଯଜ୍ଞସ୍ଥଳରେ ଲାଗିଛି ମାତା ମହେଶ୍ବରୀଙ୍କର ବିଶ୍ବରୂପ ଫଟୋ । ଜୟପୁରର ପୌରାଗୁଡ଼ାରେ ଆୟୋଜିତ ଆଦ୍ୟ ଅନନ୍ତ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କ କଳକୀ ମହାଯଜ୍ଞରେ ଆବିର୍ବାଭ ହୋଇଥିବା ଏହି ବାବା ଓ ମାତାଙ୍କୁ ନେଇ ଜୋର୍‌ ଧରିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା । ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ କହିବା କଥା ବାବା ତନ୍ତ୍ରମନ୍ତ୍ର କରନ୍ତି, ଝଡ଼ାଫୁଙ୍କା କରି ରୋଗ ଭଲ କରନ୍ତି । ହେଲେ ବାବାଙ୍କ କହିବା କଥା ତାଙ୍କୁ ସ୍ବପ୍ନାଦେଶ ଆସିଲେ ସେ ସବୁ କଛି କରିପାରନ୍ତି । ଯଜ୍ଞ ଦ୍ବାରା ବିଶ୍ବର କଲ୍ୟାଣ ହେଉଥିବାରୁ ସେ ବିଭିନ୍ନ ଯାଗା ବୁଲି ଏମିତି ଯଜ୍ଞ କରୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବରୁ ନେପାଳରେ ଯଜ୍ଞ କରିଛନ୍ତି , ଏବେ ଜୟପୁରରେ ହେଉଛି ଆଉ ଆଗକୁ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଯିବେ ବାବା ।  ଏମିତି ବୁଲି ବୁଲି ୧୦୮ ଯଜ୍ଞ କରିବାକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଏବେ ଜୟପୁରରେ ଚାଲିଛି ୨୭ତମ ଯଜ୍ଞ ।

ଆତ୍ମଘୋଷିତ ଲକ୍ଷ୍ମୀନାରାୟଣଙ୍କୁ ଦେଖିବା ପରେ ଏମାନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ପରିଚୟ କ’ଣ ସେକଥା ଜାଣିବାକୁ ଆପଣଙ୍କ ମନରେ ନିଶ୍ଚିତ ଭାବେ ଉତ୍କଣ୍ଠା ଥିବ ।  ତାକୁ ବି ଆମେ କ୍ଲିୟର କରିଦେଉଛୁ ।  ଶେଷନାଗକୁ ଆସନ କରି ବିରାଜିତ ଏହି ନାରାୟଣ ରୂପୀ ବାବା ହେଲେ ସମ୍ରାଟ୍‌ କ୍ୟାସେଟ୍‌ କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ବିଶ୍ବମ୍ବର ସାବତ । ଯିଏ ଏବେ ସ୍ବୟଂ ନାରାୟଣ ରୂପରେ ଭକ୍ତଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ ଦେଉଛନ୍ତି । ବାବାଙ୍କ ପରିଚୟ ତ ପାଇଲେ,, ଏବେ ମାତାଙ୍କ ପରିଚୟ ବି ଦେଖନ୍ତୁ । ଲକ୍ଷ୍ମୀ ରୂପରେ ବିରାଜିତା ମାତା ମହେଶ୍ବରୀ ହେଲେ ଆଲବମ୍‌ କୁଇନ୍‌ ଶ୍ବେତା ମଲ୍ଲିକ । ଦିନେ ଓଡ଼ିଆ ଆଲବମରେ ଅଭିନୟ କରି ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଥିବା ଶ୍ବେତା ଏବେ ସଂସାରର ମୋହମାୟା ତ୍ୟାଗ କରି ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି ସନ୍ୟାସିନି । ଆଉ ନିଜକୁ ସ୍ବୟଂ ଲକ୍ଷ୍ମୀ, ମହେଶ୍ବରୀ ରୂପରେ ସଜାଇଛନ୍ତି ।  ଆଉ ଏସବୁର ଉଦେଶ୍ୟ ଏବଂ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ବି ବୁଝାଇବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛନ୍ତି ।

ଉଭୟ ବାବା ମାତାଙ୍କ ବ୍ୟାକ୍‌ଗ୍ରାଉଣ୍ଡ ଦେଖିଲେ ଦୁହେଁ ଗ୍ଲାମର ଓ୍ବାର୍ଡ଼ରୁ ଆସିଛନ୍ତି ସେକଥା ଆଉ ଅବୁଝା ନାହିଁ । କିନ୍ତୁ ଗ୍ଲାମର ଓ୍ବାର୍ଡ଼ରୁ ସିଧା ଏମିତି ଢ଼ଙ୍ଗ ଆଉ ଏମିତି ରଙ୍ଗରେ କିଛି ଲୋକଙ୍କ ଗଡ୍‌ଫାଦର ବନିଯିବା ପଛର ଅସଲ କାରଣ କ’ଣ ସେକଥାର ସ୍ବପ୍ନାଦେଶ ଖୁବ୍‌ ଶୀଘ୍ର ଆସିପାରେ ।

   Related Posts