AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ସମ୍ବଲପୁରରେ ସକ୍ରିୟ ଜମି ମାଫିଆ, ପୋତି ଦେଲେ ସରକାରୀ ନାଳା, ପ୍ରଶାସନ ବି ଚୁପ୍

24/12/2022 at 10:51 PM

ସମ୍ବଲପୁର: ସମ୍ବଲପୁର ସହରର ସକ୍ରିୟ ଜମି ମାଫିଆ | ପ୍ଲଟିଂ ପାଇଁ ବାଦ ପଡୁନି ସରକାରୀ ଜମି,ଗାଡିଆ ପୋଖରୀ ତଥା ନାଳା | ସମ୍ବଲପୁରରୁ ସହରରୁ ମାଫିଆଙ୍କ ଏମିତି ପ୍ରାଦୁର୍ଭାବ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ବେଆଇନ ପ୍ଲଟିଂ ଆଗରେ ପ୍ରଶାସନ ବି ଚୁପ ବସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

ଶହ ଶହ ଏକର ଜମିକୁ ଘର ଉପଯୋଗୀ  ପାଇଁ ସମତଳ କରାଯାଉଛି | ଜେସିବି ଚାଲୁଛି, ଶ୍ରମିକ ନିୟୋଜିତ ଅଛନ୍ତି | ତେବେ ଏପଟେ କିନ୍ତୁ ଏହି ପ୍ଲଟିଂ ପାଇଁ ବଳି ପଡୁଛି ସରକାରୀ ନାଳା | ସମ୍ବଲପୁର ସହ ରେମେଡ ଅଂଚଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ବେଆଇନ କାମ | ରେମେଡ ବଢେଇ ପଡା ନିକଟସ୍ଥ କଦମମାଲ ନାଳା (ମଁଡା ଉହୁଁଲା)କୁ ପୋତି ରାସ୍ତା ତିଆରି କରି ସାରିଲେଣି ଜମି ମାଫିଆ | ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ବି ଘଟଣା ଦେଖି ତାଜୁବ୍ | ଅଭିଯୋଗ କଲେ ବି କାହାକୁ କରିବେ | ସବୁ ବଡବଡିଆ ଏଥିରେ ସାମିଲ ଥିବା ସାଧାରଣ ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ନାଳା ଆରପଟେ ପ୍ଲଟିଂ ଚାଲିଥିବା ଯୋଗୁଁ ଏପରି କରାଯାଉଥିବା ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି |

ପ୍ରତିବର୍ଷ ସହର ଡ୍ରେନେଜ ଜଳ ପାଇଁ ସହରରେ ବନ୍ୟା ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଥାଏ | ତେବେ କଦମମାଲ୍ ନାଳା ( ମଁଡା ଉହୁଁଲା )କୁ ବେଆଇନ ପୋତିଦେବା ଫଳରେ ଆଗକୁ ବଢେଇ ପଡାର ୪୦ ପରିବାର ଘରେ ବନ୍ୟା ପାଣି ପଶିବା ଏକ ପ୍ରକାର ଥୟ | ଏହି କଦମ ନାଳାରେ ହୀରାକୁଦ ଡ୍ୟାମରୁ ପାଣି ଆସିଥାଏ | ତେବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ ଏଠାରେ ଗାଧୋଇବାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଘରେ ବ୍ୟବହାର କରିଥାନ୍ତି| ତେବେ ଜମି ମାଫିଆଙ୍କ ବେଆଇନ ପ୍ଲଟିଂ ଆଗରେ ପ୍ରଶାସନ ବି ଚୁପ ବସିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି |

   Related Posts