oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୧୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : କାରରୁ ୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ମାଫିଆ ଫେରାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବର୍ଷାରେ ଭିଜିବ ଦଶହରା, ୨ରେ ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ !
  • ||

ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ଦେଶରେ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ୨.୭ ଲକ୍ଷ, ଖୁବଶୀଘ୍ର ଉପଲବ୍ଧ ହେବ ଭ୍ୟାକସିନ୍

29/12/2020 at 6:15 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୧୨ : ଦେଶରେ କରୋନା ଭ୍ୟାକସିନ୍‌କୁ ନେଇ ଦିନକୁ ଦିନ ଭଲ ଖବର ଆସିବାରେ ଲାଗିଛି । ଟୀକାକରଣ ପୂର୍ବରୁ ଭ୍ୟାକସିନ୍‌ର ଟ୍ରାଏଲ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି । ଏହାରି ମଧ୍ୟରେ ଆଉ ଏକ ସକାରାତ୍ମକ ଖବର ଆସିଛି । ଭାଇରସ ବିରୁଦ୍ଧରେ ଳମ୍ବା ଲଢେଇ ପରେ ଦେଶ କରୋନା ଉପରେ କାବୁ ପାଇଛି । କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ୬ ମାସ ପରେ ଦେଶରେ କରୋନାର ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ ସଂକ୍ୟା ୨.୭ ଲକ୍ଷ ରହିଛି । ଅର୍ଥାତ ପ୍ରତିଦିନ ଚିହ୍ନଟ ହେଉଥିବା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ଠାରୁ ସୁସ୍ଥ ହେଉଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଅଧିକ ରହୁଛି ।

କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରାଳୟ ମଙ୍ଗଳବାର କହିଛି ଯେ, ଦେଶରେ ଗତ ୧୮୭ ଦିନରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣର ସବୁଠାରୁ କମ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି ଦେଶରେ ଜୁନ ୨୫ ତାରିଖରେ ୧୬ ହଜାର ୯୨୨ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ମୋଟ ୧୬ ହଜାର ୪୩୨ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି ।

ଏହା ବାଦ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ କହିଛି ମୋଟ ଆକ୍ଟିଭ୍ କେସ୍ ମଧ୍ୟରୁ କେବଳ ୫ ଟି ରାଜ୍ୟରେ ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ରହିଛି । ସେହି ରାଜ୍ୟଗୁଡିକ ହେଉଛି କେରଳ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ଏବଂ ଛତୀଶଗଡ । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କର ମୁଖ୍ୟ ବୈଜ୍ଞାନିକ ପରାମର୍ଶଦାତା ପ୍ରଫେସର ବିଜୟରାଘଓ୍ବନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଭ୍ୟାକସିନକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତିତ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ନୁହେଁ । କାରଣ ଯେଉଁ ଭ୍ୟାକସିନ୍ ଟ୍ରାଏଲ ଚାଲିଛି ତାହା କରୋନାର ନୂଆ ରୂପକୁ ପ୍ରତିହତ କରିବାରେ ପୁରାପୁରି ଭାବେ ସକ୍ଷମ ହେବ ।

   Related Posts