scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଏସିଆନ୍ ଚାମ୍ପିୟନ ଟ୍ରଫି ଫାଇନାଲରେ ଭାରତ, ସେମିରେ ଜାପାନକୁ ୫-୦ ଗୋଲରେ ଦେଲା ମାତ୍

11/08/2023 at 11:06 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଏସିଆନ ଚାମ୍ପିୟନ ଟ୍ରଫି ୨୦୨୩ର ସେମିଫାଇନାଲରେ ବଡ଼ ବିଜୟ ସହ ଫାଇନାଲରେ ପ୍ରବେଶ କରିଛି ଭାରତ । ଆୟୋଜକ ଟିମ୍ ଏବଂ ଜାପାନ ମଧ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ଚେନ୍ନାଇର ମେୟର ରାଧାକୃଷ୍ଣନ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳାଯାଇଥିଲା । ପ୍ରାୟ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ଦର୍ଶକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଜାପାନକୁ ଏକତରଫା ପରାସ୍ତ କରିଛି । ନକଆଉଟ୍ ମ୍ୟାଚରେ ଜାପାନକୁ ୫-୦ରେ ହରାଇ ଟାଇଟଲ୍ ବିଜୟୀ ହେବା ପାଇଁ ଦାବିଦାରୀ ହୋଇଛି । ଭାରତୀୟ ଟିମ୍ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଅପରାଜିତ ରହିଛି । ଲିଗ୍ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଜାପାନ ସହ ମ୍ୟାଚ୍ ଡ୍ର ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ସେମିଫାଇନାଲରେ ଭାରତ ଏକତରଫା ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି । ଫାଇନାଲରେ ହରମନପ୍ରୀତଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଟିମ୍ ମାଲେସିଆ ସହ ଟାଇଟଲ ମୁକାବିଲା ଖେଳିବ ।

ପଢନ୍ତୁ: କ୍ରିକେଟ ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ, ଭାରତ ଜର୍ସିରେ ଲେଖାଯିବ ପାକିସ୍ତାନ

ମୁକିବାଲରେ ପ୍ରଥମ କ୍ୱାର୍ଟରରେ କୌଣସି ଟିମ୍ ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଗୋଲ୍ ଦେଇପାରି ନଥିଲେ। କିନ୍ତୁ ଦ୍ୱିତୀୟ କ୍ୱାର୍ଟରରେ ଭାରତ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ ଦେଇଥିଲା । ମ୍ୟାଚର ୧୯ତମ ମିନିଟରେ ଆକାଶଦୀପ ପ୍ରଥମ ଗୋଲ କରିଥିଲେ । ଏହାର କିଛି ମିନିଟ୍ ପରେ ଭାରତକୁ ପେନାଲ୍ଟି କର୍ଣ୍ଣର ମିଳିଥିଲା ଏବଂ ହରମନପ୍ରୀତ ଗୋଲ କରି ଟିମକୁ ୨-୦ରେ ଆଗୁଆ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ପୁଣି ଏକ ଗୋଲ ଦେଇ ଭାରତ ମ୍ୟାଚର ପ୍ରଥମାର୍ଦ୍ଧ ଯାଏ ୩-୦ରେ ଆଗକୁ ରହିଥିଲା ।

ଭାରତର ଚତୁର୍ଥ ଗୋଲ ୩୯ତମ ମିନିଟରେ ଆସିଥିଲା । ମନପୀତ୍ ସିଂଙ୍କ ଆସିଷ୍ଟରେ ଭାରତ ପାଇଁ ଏହି ଗୋଲ କରିଥିଲେ ସୁମିତ୍ । ଭାରତ ପାଇଁ ଶେଷ ଗୋଲ୍ କରିଥିଲେ ଲୋକାଲ୍ ବୟ୍ କାର୍ଥୀ ସେଲଭ । କାର୍ଥୀ ଫିଲ୍ଡ ଗୋଲ କରି ବ୍ୟବଧାନକୁ ୫-୦ କରିଥିଲେ । ଅନ୍ୟପଟେ ଜାପାନ ଟିମ ଥରେ ବି ବଲକୁ ନେଟ୍ସରେ ପହଞ୍ଚାଇବାରେ ସଫଳ ହୋଇନଥିଲା । ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟର ଫାଇନାଲ ମୁକାବିଲା ଭାରତ ଏବଂ ମାଲେସିଆ ମଧ୍ୟରେ ଆସନ୍ତାକାଲି ଅଗଷ୍ଟ ୧୨ରେ ରାତି ୮.୩୦ରେ ଖେଳାଯିବ।

Also Read: Asia Cup 2023, ଖୁବଶୀଘ୍ର ଟିମ୍‌ ଘୋଷଣା କରିବ ବିସିସିଆଇ

   Related Posts