AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପ୍ରକାଶ ପାଇଲା ଜେଇଇ (ମେନ୍‌) ସେସନ-୧ ରେଜଲ୍ଟ, ଓ୍ୱେବସାଇଟ୍‌ରେ ଦେଖିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଫେବୃୟାରୀରେ ଅଧିକ ରହିବ ତାପମାତ୍ରା, ଜଳବାୟୁ ଶୁଷ୍କ ଥିବାରୁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲାଗୁଛି ନିଆଁ
  • ||

ଗ୍ରାହକ ସେବା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ Kustomerକୁ ୧ ବିଲିୟନ ଡଲାରରେ କିଣିଲା ​‌ଫେସବୁକ୍, ଗ୍ରାହକଙ୍କୁ ଦେବ ଏହି ସବୁ ଫିଚର୍ସ୍

1/12/2020 at 5:04 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧/୧୨ : ଲୋକପ୍ରିୟ ଆପ ଫେସବୁକ ଆଉ ପାଦେ ଆଗେଇଛି । ଖୁବଶୀଘ୍ର ଫେସବୁକ୍ ତାର ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯାଉଛି କଷ୍ଟୋମର୍ ସର୍ଭିସ୍ । ଏହି ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ କମ୍ପାନୀର ନାଁ ହେଉଛି Kustomer । ଏହାକୁ ପ୍ରାୟ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରେ କିଣିଛି ଫେସବୁକ୍ । ବିଶେଷକରି ଏହି ନୂଆ ପ୍ଲାଟଫର୍ମରେ ଗ୍ରାହକମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଅନେକ ସୁବିଧା ଉପଲବ୍ଧ ହେବ । ଫେସବୁକରେ ଡାଟାଗୁଡିକୁ ଆହୁରି ସୁରକ୍ଷିତ ରଖିବା ପାଇଁ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହି ନୂଆ ଫିଚର Kustomerକୁ କିଣିଛି ।

ପ୍ରଥ​‌ମେ ଏହି ଫିଚରକୁ ଏକ ଘରୋଇ କମ୍ପାନୀ ୭୧୦ ମିଲିୟନ ଡଲାରରେ କିଣିଥିଲା । ଏହା ପରେ ଫେସବୁକ ଏକ ବିଲିୟନ ଡଲାର (ଶହେ କୋଟି ଟଙ୍କା)ରେ ଏହାକୁ କିଣି ନେଇଛି । ଏହା ଫେସବୁକ୍ ବ୍ୟବସାୟର ଗ୍ରାହକଙ୍କ ପାଇଁ ଏକ ସେବା ପ୍ରଦାନକାରୀ ଭାବରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରିବ । ତେବେ ଫେସବୁକ ସ୍ୱୟଂଚାଳିତ ଭାବରେ କଷ୍ଟୋମର ଡାଟା ବ୍ୟବହାର କରିବ ନାହିଁ । ଜଣେ ଉପଭୋକ୍ତା ଦେଖୁଥିବା ବିଜ୍ଞାପନକୁ ସୂଚନା ଦେବା ପାଇଁ ଫେସବୁକ୍ ବ୍ୟବସାୟୀମାନେ ସେମାନଙ୍କର ତଥ୍ୟକୁ ନିଜର ମାର୍କେଟିଂ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ବ୍ୟବହାର କରିବାର ବିକଳ୍ପ ପାଇବେ । ଯାହାକୁକି ଫେସବୁକ୍ ପୃଥକ ବିଜ୍ଞାପନ ସେବା ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରିପାରେ ।

ସେହିଭଳି ଫେସବୁକ ମାଲିକାନାରେ ଥିବା ହ୍ବାଟ୍ସଆପରେ ପ୍ରାୟ ୫୦ ମିଲିୟନ ବ୍ୟବସାୟ ଏବଂ ୧୭୫ ମିଲିୟନ ଲୋକ ପ୍ରତିଦିନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି । ଏହି ସଂଖ୍ୟା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି । ଏହାର କାରଣ ହେଉଛି ମେସେଜିଂ ଏକ ଉତ୍ତମ ସାମଗ୍ରିକ ଗ୍ରାହକ ଅଭିଜ୍ଞତା ପ୍ରଦାନ କରେ ଏବଂ ବ୍ୟବସାୟ ପାଇଁ ବିକ୍ରି ଉପାଦାନ ମଧ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି କରିଥାଏ ।

   Related Posts