scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଓ୍ୱିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ପାକ୍ ସେନାକୁ କରୁଛନ୍ତି ପ୍ରଶଂସା, ପାକିସ୍ତାନ ଟିଭିରେ ଏପରି ନୂଆ ଭିଡିଓ କେତେ ସତ କେତେ ମିଛ ?

27/02/2021 at 12:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୨୭/୦୨: ୨ ବର୍ଷ ତଳେ ଆଜିର ଦିନ ଅର୍ଥାତ ଫେବ୍ରୁଆରୀ ୨୭ ତାରିଖରେ ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନା ପାକିସ୍ତାନରେ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ କରିଥିଲା । ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ଥିବା ବାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉପରେ ଆକାଶ ମାର୍ଗରୁ ବୋମାମାଡ କରିଥିଲା ଭାରତ । ଏଥିରେ ପ୍ରାୟ ୨୫୦ରୁ ୩୦୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିପାତ ହୋଇଥିବା କୁହାଯାଉଛି । ଏହି ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ ଓ ପାକ୍ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା ବଢିଥିଲା । ଏହି ସମୟରେ ଭାରତୀୟ ଓ୍ୱିଙ୍ଗ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନ୍ନଦନ ବର୍ତ୍ତମାନ ଭୁଲରେ ପାକିସ୍ତାନ ସୀମାରେ ପଶିଯାଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନା ଅଟକ ରଖିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଭାରତର ଚାପରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲା । ତେବେ ଶନିବାର ପାକିସ୍ତାନ ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଏକ ଭିଡିଓ ସେୟାର କରିଛି ।

ଅଭିନନ୍ଦନଙ୍କ ଯେଉଁ ଭିଜିଓ ଜାରି କରାଯାଇଛି ତାହା ପୂର୍ବରୁ କେବେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିନଥିଲା । ଏହି ଭିଡିଓରେ ସେ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ନେଇ ମତ ଦେଉଛନ୍ତି । ଏହାସହ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ କୌଣସି ଫରକ ନଥିବା ସେ କହୁଛନ୍ତି । ତେବେ ଏହି ଭିଡିଓ ନୂଆ ନା ପୁରୁଣା କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଏଡିଟିଂ କରାଯାଇଛି କି ନାହିଁ ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ । ଏହା କେତେଦୂର ସତ୍ୟ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡି ନାହିଁ ।

ଭିଡିଓରେ ଅଭିନନ୍ଦନ କହୁଛନ୍ତି ଯେ, ଉପରୁ ତଳକୁ ଆସିବା ସମୟରେ ସେ ପାରାଚ୍ୟୁଟରୁ ଉଭୟ ଦେଶକୁ ଦେଖିଥିଲେ । କୌଣସି ଫରକ ଜଣାପଡିନଥିଲା । ଉଭୟ ଦେଶ ବହୁତ ସୁନ୍ଦର । ଯେତେବେଳେ ତଳକୁ ଖସିଲି ସେତେବେଳେ ତାହା ଭାରତ ନା ପାକିସ୍ତାନର ଭୂମି ବୋଲି ସେ ଜାଣିପାରିଲେ ନାହିଁ । ପାକିସ୍ତାନ ହେଉ ବା ହିନ୍ଦୁସ୍ଥାନ ଉଭୟ ଏକା ଭଳି ।

ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା । ସେ ଚାଲିପାରୁ ନଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଜାଣିଲେ ସେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଅଛନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଦୌଡିବାକୁ ଚାହିଁଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ କିଛି ଲୋକ ଧରିପକାଇଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ପାକ୍ ସେନାର ୨ ଯବାନ ତାଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲ ନେଇଥିଲେ । ଏହାସହ ସେ ଭିଡିଓରେ ପାକିସ୍ତାନୀ ସେନାକୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି । ପାକିସ୍ତାନ ସେନାର ଶୃଙ୍ଖଳା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ବୋଲି ସେ କୁଆଡେ କହିଛନ୍ତି । ଦୁଇ ଦେଶ ଶତ୍ରୁ ଭାବେ ଆଗକୁ ବଢିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଭିଡିଓରେ କହିଛନ୍ତି ଅଭିନନ୍ଦନ ।

   Related Posts