scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଝାରପଡା ଜେଲ୍‌ରେ ରାତି କାଟିଲେ ଅଭିଜିତ ଆୟର ; ଦେଇଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ସେ ଅନୁତପ୍ତ

24/10/2018 at 11:11 AM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୪|୧୦: ଝାରପଡ଼ା ଜେଲରେ ରାତି କାଟିଲେ ଅଭିଜିତ ଆୟାର ମିତ୍ର । ଜଣେ ବିଚାରଧିନ କଏଦୀ ଆସିଲେ ତାଙ୍କୁ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ଜେଲ୍ ରେ ସମସ୍ତ ସୁବିଧା ସୁଯୋଗ ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥାଏ ଅଭିଜିତଙ୍କୁ ମଦ୍ୟ ସେଭଳି ସୁବିଧା ଯୋଗାଇ ଦିଆଯାଇଥିଲା ।ଗତକାଲି ରାତିରେ  ଜେଲ୍ ରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଥିଲେ ଅଭିଜିତ ଆୟର । ଆଜି ସକାଳେ ମଧ୍ୟ ତାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଠିକ୍ ମଧ୍ୟ ରହିଛି । ସେ ଏଭଳି ତାଙ୍କ ମନ୍ତବ୍ୟ ପାଇଁ ଅନୁତପ୍ତ ଅଛନ୍ତି । ସେ ଏଭଳି ଆଉ କେବେ ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବେନାହିଁ ବୋଲି କହୁଥିବା ଜେଲ୍ ଓ୍ବାର୍ଡର କହିଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ଇତିହାସ ସଂସ୍କୃତି ଓ ବିଧାୟକଙ୍କ ପ୍ରତି ଅରୁଚିକର ମନ୍ତବ୍ୟ ଅଭିଜିତ ଆୟାରଙ୍କୁ ମହଙ୍ଗା ପଡଛି । ଭୁବନେଶ୍ବର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ ଜାମିନ ଆବେଦନ ଖାରଜ ପରେ ଅଭିଜିତଙ୍କୁ ଝାରପଡ଼ା ଜେଲକୁ ପଠାଇ ଦିଆଯାଇଛି । ଅଭିଜିତଙ୍କୁ ସହିଦ ନଗର ପୋଲିସ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ତାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଯାଞ୍ଚ୍ କରାଯାଇ କୋର୍ଟରେ ହାଜର କରାଯାଇଥିଲା । ଅଭିଜିତ ୧୪ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତରେ ରହିବେ । ସେପଟେ କୋଣାର୍କ ପୋଲିସ ଅଭିଜିତଙ୍କୁ ୭ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ନେବାକୁ ଆବେଦନ କରିଛି । ଗତକାଲି କଡ଼ା ସୁରକ୍ଷା ମଧ୍ୟରେ ଗୃହ କମିଟି ନିକଟରେ ହାଜର ହୋଇଥିଲେ ଅଭିଜିତ । ବିଧାନସଭାର ୫୪ ନମ୍ବର ପ୍ରକୋଷ୍ଠରେ ତାଙ୍କୁ ଜେରା କରିବା ସହ ବୟାନ ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଥିଲା । ନିଜ ଭୁଲ ସ୍ବୀକାର କରିବା ସହ ନିଃସର୍ତ୍ତଭାବେ କ୍ଷମା କରିବାକୁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ତେବେ ନଭେମ୍ବର ୨ ତାରିଖରେ ପୁଣି ଥରେ ହାଜର ହେବାକୁ କମିଟି ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି । ସେଦିନ ସେ ଉପସ୍ଥିତ ରହି ସତ୍ୟପାଠ ଦାଖଲ କରିବେ ।

   Related Posts