suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

ବିଜେପିରେ ମିଶିବେ ନାହିଁ ଗୁଜରାଟ ଆପ୍ ବିଧାୟକ କହିଲେ: ଲୋକଙ୍କୁ ପଚାରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି

11/12/2022 at 4:34 PM

ଅହଦାବାଦ: ଏଥର ଗୁଜରାଟରେ ଆମ ଆଦ୍‌ମୀ ପାର୍ଟି ମାତ୍ର ୫ଟି ଆସନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଆଉ ବିଜେପି ଏହି ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କରି ରାଜ୍ୟରେ ଲଗାତର ସପ୍ତମ ଥର ପାଇଁ ସରକାର ଗଠନ କରିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ଆପ୍‌ର ୫ ବିଧାୟକ ବିଜେପି ସହ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳୁଛି।

ଖବରକୁ ନେଇ ଜୁନାଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲା ବିସାବଦର ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀରୁ ବିଜୟୀ ହୋଇଥିବା ଆପ୍‌ ବିଧାୟକ ଭୂପତୀ ଭୟାନୀଙ୍କୁ ପଚାରିବାରୁ ସେ କିନ୍ତୁ ଦଳ ଛାଡ଼ିବାକୁ କଥାକୁ ଅସ୍ୱୀକାର କରିଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ” ମୁଁ ବିଜେପିରେ ଯୋଗ ଦେବି ନାହିଁ। ମୁୁଁ ଲୋକଙ୍କୁ ପଚାରିବି। ସେମାନଙ୍କ ମତ ନେଇ ମୁଁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବି।” ତେବେ ଦଳ ବାହାରେ ରହି ସେ ବିଜେପିକୁ ସମର୍ଥନ କରିବେ ବୋଲି ପରୋକ୍ଷରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ଭୂପତି।

ଗୁଜରାଟରେ ଆପ୍‌ କିଛି ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବ ବୋଲି ଭାବିଥିଲା। ହେଲେ ଦଳ ମାତ୍ର ୫ଟି ଆସନ ପାଇଛି। ଆଉ ବିଜେପି ମୋଟ ୧୮୨ ଆସନରୁ ୧୫୬ ଟି ଜିତିଛି।

ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା କଂଗ୍ରେସ କିନ୍ତୁ ଏଥର କ୍ଷତି ସହିଛି। ଦଳକୁ ମାତ୍ର ୧୭ ଆସନ ମିଳିଛି। ବିଜେପିର ଏଥର ବିଜୟ ରେକର୍ଡ କରିଛି। ୧୯୮୫ରେ କଂଗ୍ରେସ ଗୁଜରାଟରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୪୯ ଜିତିଥିଲା। ହେଲେ ବିଜେପି ଏଥର କଂଗ୍ରେସ ରେକର୍ଡକୁ କାଟି ଦେଇ ୧୫୬ ଆସନ ଜିତିଛି। ତା ପୂର୍ବରୁ ୨୦୦୨ରେ ବିଜେପି ରାଜ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ୧୨୭ ଆସନ ଜିତିଥିଲା।   

   Related Posts