AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆପ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଉତ୍ସବର ମାହୋଲ, ରୋଡ୍ ସୋ’ ପାଇଁ ‘ବିଜୟ ରଥ’ ପ୍ରସ୍ତୁତ

11/02/2020 at 10:09 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧।୨: ଆଜି ଦିଲ୍ଲୀ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ପ୍ରକାଶ ପାଇବ । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ଭୋଟ୍ ଗଣତି ଆରମ୍ଭ ହୋଇସାରିଛି । ଟ୍ରେଣ୍ଡ ଅନୁସାରେ ୫୧ ସିଟ୍‌ରେ ଆମ୍ ଆଦ୍‌ମୀ ପାର୍ଟି ଆଗୁଆ ଥିବାବେଳେ ବିଜେପି ମାତ୍ର ୧୯ ସିଟ୍‌ରେ ଆଗୁଆ ରହିଛି । ଏକଜିଟ୍ ପୋଲ୍ ଫଳାଫଳ ଅନୁସାରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆମ୍ ଆଦ୍‌ମୀ ପାର୍ଟି ପୁଣି ଥରେ ସରକାର ଗଢିବ ବୋଲି ଆକଳନ କରାଯାଇଛି । ତୃତୀୟ ଥର ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲ ଦିଲ୍ଲୀର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ଆକଳନ କରାଯାଇଛି ।

ତେବେ ନିର୍ବାଚନ ଫଳାଫଳ ଆସିବା ପୂର୍ବରୁ ଆପ୍ ପକ୍ଷରୁ ସେଲିବ୍ରେସନ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଜୋରଦାର ଚାଲିଛି । କେଜ୍ରିଓ୍ବାଲଙ୍କ ଘର ଆଗରେ ସମର୍ଥକମାନେ ଭିଡ ଜମାଇବାରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ରୋଡ୍ ସୋ’ କରିବା ପାଇଁ ‘ବିଜୟ ରଥ’ ଗାଡି ମଧ୍ୟ ସଜାଯାଇ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇରହିଛି । ଆପ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ପହଞ୍ଚି ସାରିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅରବିନ୍ଦ କେଜ୍ରିୱାଲ । ଆପ୍ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଗୋଲାପ ଏବଂ ବେଲୁନରେ ସଜାଯାଇଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ସେଠାରେ ମଧ୍ୟ କର୍ମୀ, ସମର୍ଥକଙ୍କ ଭିଡ ଜମିଛି ।

ଫେବୃଆରୀ ୮ ତାରିଖ ଦିନ ଦିଲ୍ଲୀରେ ମତଦାନ ହୋଇଥିଲା । ଗତ ରବିବାର ଦିନ ମୁଖ୍ୟ ନିର୍ବାଚନ ଅଧିକାରୀ ରଣବୀର ସିଂହ ପ୍ରେସମିଟ୍‌ରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ ଯେ, ଦିଲ୍ଲୀର ୬୨.୫୯ ପ୍ରତିଶତ ମତଦାତା ସେମାନଙ୍କ ମତାଧିକାର ସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି । ଯାହା ୨୦୧୯ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରୁ ୨ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ । ଦିଲ୍ଲୀରେ ୮୧, ୦୫,୨୩୬ ପୁରୁଷ, ୬୬,୮୦,୨୭୭ ମହିଳା ଏବଂ ୮୬୯ ତୃତୀୟଲିଙ୍ଗୀ ଭୋଟରଙ୍କ ପାଇଁ ମୋଟ୍ ୧୩,୫୭୦ ଭୋଟ୍ ଗ୍ରହଣ କେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts