scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସର ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ, ମାଓ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଶିବିର

10/11/2022 at 8:38 PM

କଳାହାଣ୍ଡି, ୧୦/୧୧: କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଧୀରେଧୀରେ ମାଓ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢୁଥିବା ବେଳେ ମାଓବାଦୀ ସକ୍ରିୟ ହେବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଅନେକ ଜାଗାରେ ମାଓ ପୋଷ୍ଟର ଲାଗିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ବଂସ କରାଯାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମାଓବାଦୀମାନେ କ୍ୟାମ୍ପ ତିଆରି କରି ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହାକୁ ଦେଖି କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି ଅଭିଳାଷଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ମାଓ ଅଞ୍ଚଳମାନଙ୍କରେ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଉଛି ।

କଳାହାଣ୍ଡିର ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର ବ୍ଲକର କର୍ଲାପାଟରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଏକ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଥିଲା । ପୋଲିସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ୮ଟି ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କରି ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲିବଲ, କ୍ରିକେଟ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଖେଳ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ମହିଳା ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝୋଟି, ଚିତା, ହୁଳହୁଳି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଓ ଛୋଟ ଛୁଆମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୃତ୍ୟ ଗୀତ ଭଳି ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରି ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା । ତା ସହ ଗାଁରେ ଥିବା ବୃଦ୍ଧବୃଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବହି, କଲମ, ଖାତା, ପେନସିଲ, ସ୍କୁଲ ବ୍ୟାଗ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପାଠ୍ୟ ଉପକରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେମିତି ସେମାନେ ସ୍କୁଲ ଯିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ ଏବଂ ଭୁଲ ରାସ୍ତାକୁ ନଯାଇ ପାଠ ପଢିବେ ।

ଏହା ସହିତ ଏକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମାଗଣାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା । କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନାଚ, ଗୀତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ବେଶି ରହିଛି, ଯେଉଁଠି ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ ଗାଁ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେଇ ସାଧାରଣ ଜନତା ଏବଂ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ଯେଉଁ ଦୂରତା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ତାକୁ ଦୂରେଇବାକୁ ପୋଲିସର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ ଜନ ସାଧାରଣରେ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି । ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ନ ଡରି ପୋଲିସ ସହିତ କେମିତି ସୁସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବେ ସେଥପାଇଁ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଉଥିବା ପୋଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts