ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ: ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ଶରୀରରେ ରହିଛି ଅନେକ କ୍ଷତଚିହ୍ନ
  • ||
  • ସମ୍ୱଲପୁର: ଜଳିଗଲା ଘରୋଇ ବସ୍ ନାଗରାଜ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଗଲେ କଣ୍ଡକ୍ଟର
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ: ନାଳରୁ ବ୍ୟାଙ୍କ୍ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ପାଖରେ ପଡିଛି ବାଇକ ଓ ମଦବୋତଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀଙ୍କ ବିୟୋଗରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଶୋକ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ: ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡରେ ଜଳିଗଲା ୧୫ ବଖରା, ୨ ଗୋ-ମାତା ଜୀବନ୍ତ ଦଗ୍ଧ
  • ||
  • କଟକ: ବରିଷ୍ଠ ଅଭିନେତ୍ରୀ ଝରଣା ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ, ୮୨ ବର୍ଷ ବୟସରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||

କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସର ନିଆରା ପଦକ୍ଷେପ, ମାଓ ଅଞ୍ଚଳରେ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଶିବିର

10/11/2022 at 8:38 PM

କଳାହାଣ୍ଡି, ୧୦/୧୧: କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଧୀରେଧୀରେ ମାଓ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ବଢୁଥିବା ବେଳେ ମାଓବାଦୀ ସକ୍ରିୟ ହେବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଅନେକ ଜାଗାରେ ମାଓ ପୋଷ୍ଟର ଲାଗିବା ସହିତ ବିଭିନ୍ନ ସମୟରେ ପୋଲିସ ପକ୍ଷରୁ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ବଂସ କରାଯାଉଥିବାର ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ମାଓବାଦୀମାନେ କ୍ୟାମ୍ପ ତିଆରି କରି ଲୋକଙ୍କ ସହ ମିଶି ଲୋକମାନଙ୍କୁ ନିଜ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏହାକୁ ଦେଖି କଳାହାଣ୍ଡି ଏସ୍‌ପି ଅଭିଳାଷଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ମାଓ ଅଞ୍ଚଳମାନଙ୍କରେ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଉଛି ।

କଳାହାଣ୍ଡିର ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳ ଥୁଆମୂଳ ରାମପୁର ବ୍ଲକର କର୍ଲାପାଟରେ ମଧ୍ୟ ଏଭଳି ଏକ ଜନ ସମ୍ପର୍କ ଶିବିର ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଇଥିଲା । ପୋଲିସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ଏହି ପଞ୍ଚାୟତର ୮ଟି ଗାଁର ଲୋକଙ୍କୁ ଏକାଠି କରି ପୁରୁଷମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭଲିବଲ, କ୍ରିକେଟ ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାରର ଖେଳ ପ୍ରତିଯୋଗିତା, ମହିଳା ମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଝୋଟି, ଚିତା, ହୁଳହୁଳି ଭଳି ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଓ ଛୋଟ ଛୁଆମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନୃତ୍ୟ ଗୀତ ଭଳି ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରି ସେମାନଙ୍କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା । ତା ସହ ଗାଁରେ ଥିବା ବୃଦ୍ଧବୃଦ୍ଧାମାନଙ୍କୁ କମ୍ବଳ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ସ୍କୁଲରେ ପଢ଼ୁଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ବହି, କଲମ, ଖାତା, ପେନସିଲ, ସ୍କୁଲ ବ୍ୟାଗ ଓ ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ପାଠ୍ୟ ଉପକରଣ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଯେମିତି ସେମାନେ ସ୍କୁଲ ଯିବା ପାଇଁ ଆଗ୍ରହୀ ହେବେ ଏବଂ ଭୁଲ ରାସ୍ତାକୁ ନଯାଇ ପାଠ ପଢିବେ ।

ଏହା ସହିତ ଏକ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ଶିବିର ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ମାଗଣାରେ ଲୋକଙ୍କୁ ଔଷଧ ବଣ୍ଟନ କରାଯାଇଥିଲା । କଳାହାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ବିଭାଗ ତରଫରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀ ନାଚ, ଗୀତ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁ ଅଞ୍ଚଳରେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ପ୍ରଭାବ ବେଶି ରହିଛି, ଯେଉଁଠି ଲୋକେ ଭୟଭୀତ ଅଛନ୍ତି ସେହି ଅଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ ଗାଁ ଲୋକେ ମଧ୍ୟ ସମର୍ଥନ କରୁଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ମାଓବାଦୀଙ୍କ ଦ୍ଵାରା ପ୍ରଭାବିତ ହେଇ ସାଧାରଣ ଜନତା ଏବଂ ପୋଲିସ ମଧ୍ୟରେ ଯେଉଁ ଦୂରତା ସୃଷ୍ଟି ହେଉଛି ତାକୁ ଦୂରେଇବାକୁ ପୋଲିସର ଏଭଳି ପ୍ରୟାସକୁ ଜନ ସାଧାରଣରେ ଖୁବ ପ୍ରଶଂସା କରାଯାଉଛି । ଲୋକେ ପୋଲିସକୁ ନ ଡରି ପୋଲିସ ସହିତ କେମିତି ସୁସମ୍ପର୍କ ସ୍ଥାପନ କରିବେ ସେଥପାଇଁ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଅନୁଷ୍ଠିତ କରାଯାଉଥିବା ପୋଲିସ୍‌ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts