AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଖୋଲୁଛି ଗୋପାଳ ଗୁମର, ୪ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଛି ମାରାଥନ ଜେରା
  • ||
  • ପାରାଦ୍ୱୀପ: ବାଇକ୍‌ ଓ କାର୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଆହତ
  • ||
  • କରଞ୍ଜିଆ: ଥରୁଛି ଶିମିଳିପାଳ, ଉପର ବାର୍‌ହା କାମୁଡ଼ାରେ ତାପମାତ୍ରା ସର୍ବନିମ୍ନ ୪ଡିଗ୍ରୀ
  • ||

ପିତୃ ଋଣ ଚାପରେ ୯ ବର୍ଷର ନାବାଳକ ହରାଇଛି ଶୈଶବର ସୁଖ : ହରିଆ ମୁଣ୍ଡାକୁ କିଏ ଦେବ ନ୍ୟାୟ ?

30/04/2020 at 7:14 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୩୦/୦୪ :  ଘୁଷୁରୀ ପାଳି ଋଣ ଶୁଝୁଛି ହରିଆ ମୁଣ୍ଡା। ବୟସ ୯ ବର୍ଷ। ଏବେ ଘୁଷୁରୀ ପାଳି ସେ ପିତୃଋଣ ଶୁଝୁଛି। ଘୁଷୁରି ମାଲିକଙ୍କ ଠାରୁ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ନେଇ ଥିଲେ ଅଭାବୀ ବାପା ମା । ଆଉ ସେହି ଋଣ ଏବେ ହରିଆ ଶୁଝୁଛି।  ମା ର ନିର୍ଭୟ ପଣତ କାନି ବଦଳରେ ଗହିର ମଝିରେ ଝଡ,ବର୍ଷା, ରାତିର କିଟିକିଟ୍‌ ଅନ୍ଧାର କଟୁଛି ତାର ଜୀବନ । କଅଁଳ ବୟସରେ ସାଙ୍ଗସାଥୀଙ୍କ  ସହ ଖେଳକୁଦ ପାଠପଢା ର ସମୟ  ଘୁଷୁରୀ ଜଗିବାରେ କଟୁଛି ।  ମୁକ୍ତ ବିଚରଣ ତା ପାଇଁ ପାଲଟିଛି ସ୍ବପ୍ନ ,ବନ୍ଧାପଡିଛି ହରିଆ ମୁଣ୍ଡାର କୋମଳ ମତି ଜୀବନ । ମାଲିକ ର ମାଡ ଭୟ ଆଖିରେ ଲୁହକୁ ଏକାକାର କରିଦେଇଛି । ନିଜର ଭାଗ୍ୟ କୁ ଆଦରି ସେ ପଡି ରହିଛି  । ପାଲଟି ଯାଇଛି କ୍ରୀତଦାସ  ।

ଏକ ପାଲ ତଳେ ଘୁଷୁରି ପଲଙ୍କ ସହ ଗହିର ମଝିରେ ହିଁ ହରିଆର ପୃଥୀବି ସୀମିତ । ଘୁଷୁରି ଜଗିବା ସହ ପାଲତଳେ ସେ ରୋଷେଇ କରୁଛି ସତ କିନ୍ତୁ ଦିନେ ରାନ୍ଧିଲେ ୪ରୁ ପାଞ୍ଚ ଦିନ ଖାଉଛି । କାରଣ ତାପାଖରେ ଅନ୍ୟ ଉପାୟ ନାହିଁ । ଅପେକ୍ଷା  ଘୁଷୁରୀ ମାଲିକର ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା କେବେ ଶୁଝିବ। କିଛି ସ୍ବେଚ୍ଛାସେବୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଏସବୁ ଜାଣିବା ପରେ  ନ୍ୟୁଜ୍‌ ସେଭେନର ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଥିଲେ । ତେବେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ତୁରନ୍ତ ବାଳ କ୍ରିତଦାସଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା କୁ ବିଭିନ୍ନ ମହଲରୁ ଦାବି ହୋଇଛି  …

ହରିଆ ମୁଣ୍ଡାର ଘର ଯାଜପୁର ଜିଲ୍ଲା ପାଣିକୋଇଲି  ଅଂଚଳର  । ପରିବାର କହିଲେ ବାପା ମା ଙ୍କ ସହ ଭାଇଭଉଣୀ ୫ଜଣ । ହରିଆ ଋଣ ଶୁଝିବାକୁ ଘର ାରୁ ଶହେ ମାଇଲ ଦୂରରେ ପଡ଼ି ରହିଛି |

   Related Posts