oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୪୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ନବମୀ ଓ ଦଶମୀରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି: ପାଟପୁର ଥାନାରେ ୧୩୨୫ କିଲୋର ଜବତ ଗଞ୍ଜେଇ ପୋଡିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • UNSCରେ ରୁଷ୍‌ ବିରୋଧରେ ନିନ୍ଦା ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଣିଥିଲା ଆମେରିକା, ଭୋଟିଂରୁ ବିରତ ରହିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ସାରା ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା 5G ଯୁଗ, ୧୩ ସହରରେ ମିଳିବ ସେବା
  • ||

ଏବେ ଯାଏଁ ମରିଛନ୍ତି ୮୯ ଆତଙ୍କୀ, ଆହୁରି ୨୦୦ ଅଛନ୍ତି ଆକ୍ଟିଭ୍‌

1/08/2021 at 9:55 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୧।୦୮: ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ କମିଛି ସଂଖ୍ୟା । ଏବେ ଯାଏଁ ଘାଟିରେ ମରିଛନ୍ତି ୮୯ ଆତଙ୍କବାଦୀ । ବିଭିନ୍ନ ଜାଗାରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟରେ ସର୍ବମୋଟ ୮୯ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଛନ୍ତି । ପୂର୍ବ ବର୍ଷ ତୁଳନାରେ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଏହି ସଂଖ୍ୟା କମ୍‌ ରହିଛି । କିନ୍ତୁ ନିହତ ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସଂଗଠନରେ ଅନେକ ଟପ୍‌ କମାଣ୍ଡର ରହିଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଏକ ସଫଳତା ବୋଲି ସୁରକ୍ଷା ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଏବେ ବି ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂକ୍ରିୟ ଅଛନ୍ତି ବୋଲି ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ସେନା ଅଧିକାରୀ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଖବର ଅନୁଯାୟୀ, ରବିବାର ଦିନ ପୁଲଓ୍ୱାମରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କୁ ବଡ଼ ସଫଳତା ମିଳିଥିଲା । ଆତଙ୍କବାଦୀ-ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀଙ୍କ ଗୁଳିରେ ମସୁଦ ଆଜହରର ଇତି ନିକଟର କୁହାଯାଉଥିବା ଇସ୍ମାଇଲ୍‌ ଏବଂ ତାର ସାଥୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ । ନିହତ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିକଟରୁ ଗୋଟିଏ ଏକ-୪୭ ରାଇଫଲ ଓ ଗୋଟିଏ ଏମ୍‌-୪ ରାଇଫଲ ମିଳିଥିଲା ।

ସେନାର ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କେନ୍ଦ୍ର ଶାସିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏବେ ବି ୨୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କାବାଦୀ ସକ୍ରିୟ ରହିଛନ୍ତି । ସୈନ୍ୟବାହିନୀ କଡ଼ା ନଜର ଲାଗି ଚଳିତ ବର୍ଷ ସୀମାରେ ବହୁ ପରିମାଣର ଅନୁପ୍ରବେଶ ଉଦ୍ୟମ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ନିହତ ପାଇଁ ସେନା ଏକ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଘାଟିରେ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ଖୋଜି ଖୋଜି ବାହାର କରିବା, ଏବଂ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର କରାଯିବ । ତେବେ ଘାଟିରେ ସଂକ୍ରିୟ ଥିବା ୨୦୦ରୁ ଅଧିକ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ନିହତ ପାଇଁ ସେନା ପ୍ଲାନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଛି । ଖୁବଶୀଘ୍ର ସେମାନଙ୍କୁ ନିହତ କରାଯିବ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଗତ ସପ୍ତାହରେ ଉତ୍ତର କାଶ୍ମୀରର ବାନ୍ଦିପୋରାର ଶୋକବାବା ସୁମଲାର-ଅରଗାମ ଅଞ୍ଚଳରେ ତିନିଜଣ ଆତଙ୍କବାଦୀ ନିହତ ହୋଇଥିଲେ । ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଜଣେ ସେନା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତିନି ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଦୁଇଜଣ ୨୦୧୭-୧୮ ମସିହାରେ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଭାରତ ଆସିଥିଲେ। ତେବେ ଅନେକ ଯୁବକ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆତଙ୍କୀ ଟ୍ରେନିଂ ନେଇ ଭାରତକୁ ଆସୁଥିବାର ଗୁଇନ୍ଦା ସୂଚନା ମିଳିଛି । ଯାହାକି ଏକ ଚିନ୍ତାଜନକ ଖବର ବୋଲି ସେନା ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts