ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ପୁଣି ରାଗିଂ ଅଭିଯୋଗ, ଘରୋଇ ସ୍କୁଲରେ ଜୁନିୟରଙ୍କୁ ପିଟିଲେ ସିନିୟର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଗୁମର ଖୋଲିଛି ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳୀ, ଇଡି ହାତରେ ଲାଗିଛି ବିସ୍ଫୋରକ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି: କଇଥଖୋଲା ବଜାରରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ୧୦ରୁ ଅଧିକ ଦୋକାନ
  • ||

କରୋନା ଭୟରେ ଇରାନ ଜେଲ୍‌ରୁ ୮୫,୦୦୦ କଏଦୀ ମୁକ୍ତ: ଇଟାଲି ପରେ ସ୍ପେନରେ ବଢ଼ିଲା ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା

17/03/2020 at 4:34 PM

ଇରାନ୧୭/୩: କରୋନା ଭୟରେ ଇଟାଲି ଜେଲ୍‌ରୁ ୮୫ ହଜାର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରି ଦିଆଯାଇଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ପ୍ରଭାବ ଇଟାଲିରେ ହାହାକାର ପକାଇଛି। ପୂର୍ବରୁ ଇଟାଲି ଜେଲ୍‌ରୁ ୫୪ ହଜାର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ମଙ୍ଗଳବାର ଅର୍ଥାତ ଆଜି ୮୫ ହଜାର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରାଯାଇଛି। କେବଳ ଇଟାଲି ନୁହେଁ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରଥମ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଇରାନୀ ନ୍ୟାୟପାଳିକାର ଜଣେ ମୁଖପାତ୍ର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଦେଶ​‌ରେ କରୋନାର ପ୍ରକୋପ ରୋକିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ ଜାରି ରହିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଜେଲ୍‌ରେ ଭୟଭୀତ ହୋଇ ରହିଥିବା ପାଖାପାଖି ୮୫ ହଜାର କଏଦୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ପୂରା ବିଶ୍ବରେ ୧,୮୫, ୪୮୭ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତରେ ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭୯,୯୩୯ ଜଣ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ସାରିଲେଣି। ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୭,୩୩୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ସେହିପରି ଇଟାଲୀରେ ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩୪୯ ଜଣଙ୍କ ମତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ପ୍ରଭାବ ସବୁଠାରୁ ଇଟାଲିରେ ପଡିଛି। ଇଟାଲିରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୨,୧୫୮ରେ ପହଞ୍ଚିଛି। ଏଥିସହ ୨୭,୯୮୦ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତରେ ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ରେ ଚୀନରେ ହଜାର ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ତେବେ ୧୬୨ରୁ ଅଧିକ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଖେଳି ଯାଇଛି। ପୂରା ବିଶ୍ବରେ ୭ ହଜାର ୩୩୨ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି।

ଏହା ସହ ସ୍ପେନରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧୦୦୦ କରୋନା ରୋଗୀ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଇଟାଲି ପରେ ସ୍ପେନରେ କରୋନର ପ୍ରକୋପ ଅଧିକ ରହିଛି। ସେହିପରି କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତରେ ଇରାନରେ ୮୫୩ ଜଣ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଏଭଳି ଭାବେ କରୋନ ପୂରା ବିଶ୍ବରେ ବ୍ୟାପିବାରେ ଲାଗିଛି।

   Related Posts