Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

୮ ମାସର ଝିଅର ଓଜନ ୧୭ କେଜି, ଚିନ୍ତାରେ ଡାକ୍ତର; ଦେହରେ ପଶୁନି ସିରିଞ୍ଜ ,୧୦ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ପିଲାଙ୍କଠୁ ବି ଖାଉଛି ଅଧିକ

26/10/2018 at 3:20 PM

ପଞ୍ଜାବ ୨୬/୧୦ : ପଞ୍ଜାବର ଜଣେ ୮ ମାସର ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ଓଜନ ୧୭ କେଜି | ଅତ୍ୟଧିକ ଓଜନ ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକଙ୍କୁ ବହୁତ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡୁଛି | ଏହି ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ନାଁ ଚାହତ କୁମାର | ତେବେ ଚାହତ ତାଙ୍କ ବୟସର ଅନ୍ୟାନ୍ୟ ଶିଶୁଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରଚୁର ଅଧିକ ଖାଆନ୍ତି | ଗୋଟିଏ ୧୦ ବର୍ଷର ଛୁଆ ଯେତିକି ଖାଏ ଚାହତର ଖାଇବା ତାଠାରୁ ବି ଅଧିକ  | ମୋଟା ଚର୍ମ ଯୋଗୁଁ ଚାହତର ଶିରା ପ୍ରଶିରା ଦେଖାଯାଉନଥିବା ଯୋଗୁଁ, ତାଙ୍କ ଦେହରେ ସିରିଞ୍ଜ ମଧ୍ୟ ପଶୁନି | ଯେଉଁଥିପାଇଁ ଡାକ୍ତରମାନେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତାରେ ପଡିଯାଇଛନ୍ତି | ଡାକ୍ତରମାନେ ଚାହତର ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା ମଧ୍ୟ କରିପାରୁନାହାନ୍ତି | ରକ୍ତ ପରୀକ୍ଷା କରିପାରୁନଥିବା ଯୋଗୁଁ ଓଜନ ବଢିବାର ପ୍ରକୃତ କାରଣ ଜାଣିବାରେ ଅକ୍ଷମ ହୋଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତର | ଅତ୍ୟଧିକ ଓଜନ ଯୋଗୁଁ ଚାହତ ସଠିକ ଭାବେ ନିଶ୍ୱାସ ପ୍ରଶ୍ୱାସ ନେଇପାରୁନାହିଁ କି ଭଲ ଭାବେ ଶୋଇ ମଧ୍ୟ ପାରୁନାହିଁ |

ଚାହତଙ୍କ ବାପା ମାଙ୍କ କହିବା ଅନୁଯାୟୀ, କୌଣସି କାରଣ ବଶତଃ ସେମାନେ ତାଙ୍କର ପ୍ରଥମ ସନ୍ତାନ ହରେଇଛନ୍ତି | ପୁଣି ଥରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଶିଶୁକୁ ହରେଇବା ଆଶଙ୍କାରେ ଚାହତର ଓଜନ ବଢୁଥିବା ଜାଣି ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ଚୁପ ଅଛନ୍ତି | ତାଙ୍କ ମା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ ଗୋଟିଏ ସାଧାରଣ ଛୁଆ ଭଳି କହେନାହିଁ | ଦିନ ସାରା ସେ ଖାଉଥାଏ | ଯଦି ତାକୁ ଖାଇବାକୁ ଦିଆନଯାଏ ତେବେ ସେ କାନ୍ଦିବା ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥାଏ | ସେ କାନ୍ଦି କାନ୍ଦି ବାହାରକୁ ବୁଲେଇନେବାକୁ କୁହେ | କିନ୍ତୁ ତାର ଅତ୍ୟଧିକ ଓଜନ ଯୋଗୁଁ ତାକୁ ଟେକି ବୁଲେଇନେବା ସମ୍ଭବ ହୁଏନାହିଁ| ବହୁ କଷ୍ଟରେ ପରିବାର ଲୋକେ ତାଙ୍କୁ ଆଖପାଖ ଜାଗାକୁ ହିଁ ନେଇଯାଇ ପାରନ୍ତି |

ତେବେ ଚାହତର ଏଭଳି ଅବସ୍ଥା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କ ବାପା ମା ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ | ଚାହତର ବାପା ମା ଭବିଷ୍ୟତରେ ସେ କେମିତି ଭଲରେ ଏବଂ ଖୁସିରେ ରହିବ ସେନେଇ ବହୁତ ଚିନ୍ତିତ | ତେବେ ଡାକ୍ତର ଚାହତକୁ ସୁସ୍ଥ ରଖିବା ପାଇଁ କୌଣସି ନା କୌଣସି ଉପାୟ ବାହାର କରିବେ ବୋଲି ଚାହତର ବାପା ମା ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

<iframe width=”500″ height=”281″ src=”https://www.youtube.com/embed/kNBPOsjrI5s” frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe>

   Related Posts