Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ମୋର ଆନ୍ତରିକ ଶୁଭେଚ୍ଛା, ପ୍ରତିଟି ଭାରତୀୟ ପାଇଁ ଗୌରବର ମୁହୂର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ‘ଦୁନିଆରେ ହଜାରେ ବାଘ, କିନ୍ତୁ ଦ୍ରାବିଡ…’ : ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆର କୋଚ୍‌ଙ୍କୁ ନେଇ ଟେଲରଙ୍କ ବଡ ବୟାନ
  • ||

ତବଲୀଗୀ ଜମାତରେ ସାମିଲ ଥିବା ୮ ମାଲେସିଆ ନାଗରିକ ଗିରଫ, ଖସି ଯିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବେଳେ ବିମାନବନ୍ଦରରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ

5/04/2020 at 1:09 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୫|୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ ଆତଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୦୦ ଟପିଛି । ନିଜାମୁଦ୍ଦୀଲ ତବଲୀଗୀ ଜମାତ ସମ୍ମିଳନୀ ପରେ କରୋନା ମାମଲା ଦେଶରେ ଅହେତୁକ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଛି । ଏହାପରେ ଜମାତରେ ସାମିଲ ଥିବା କିଛି ବିଦେଶୀଙ୍କୁ ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ରବିବାର ମାଲେସିଆର ୮ଜଣ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ବିମାନବନ୍ଦରରୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ବିଦେଶୀ ତବଲୀଗୀ ଜମାତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ । ବିମାନବନ୍ଦରର ଇମିଗ୍ରେସନ ବିଭାଗ ଏହି ବିଦେଶୀଙ୍କୁ ମାଲେସିଆ ରିଲିଫ୍ ଫ୍ଲାଇଟରେ ବସିବା ପୂର୍ବରୁ ଅଟକ ରଖିଥିଲା । ସେମାନଙ୍କୁ ପୋଲିସକୁ ହସ୍ତାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ସେମାନେ ଭାରତରୁ ଖସି ପଳାଇବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ବିମାନବନ୍ଦର କର୍ତୃପକ୍ଷ କହିଛନ୍ତି ।

ସମସ୍ତ ମାଲେସିଆ ନାଗରିକ ରିଲିଫ୍ ସାମଗ୍ରୀ ଧରି ଫ୍ଲାଇଟରେ ଚଢିବା ପାଇଁ ପ୍ରୟାସ କରୁଥିଲେ । ଇମିଗ୍ରେସନ ଅଧିକାରୀ ସେମାନଙ୍କୁ ଟ୍ରାସ୍ କରି ଧରିଥିଲେ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ତବଲୀଗୀ ଜମାତରେ ହଜାର ହଜାର ଏକ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ଧର୍ମର ସଦସ୍ୟ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।  ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୬୦୦ରୁ ଅଧିକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଥିବା ଜଣାପଡିଥିଲା । ଏହାପରେ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ମାମଲା ଲଗାତାର ଭାବେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି ।

   Related Posts