vridhi excotica
star kirano
ori homes
vridhi excotica
star kirano
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସେୟାର ବଜାରରେ ଉତ୍ସାହ : ଆରମ୍ଭରୁ ସବୁଜ ରଙ୍ଗରେ ଖୋଲିଲା ସେନସେକ୍ସ ଓ ନିଫ୍ଟି
  • ||
  • ‘ଶିବସେନାକୁ ଶେଷ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଚି ବିଜେପି’ : ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଉଦ୍ଧବ
  • ||
  • କାହିଁକି ମ୍ୟାଚରେ ପଛେଇଗଲା ଭାରତ ? କାରଣ କହିଲେ ବ୍ୟାଟିଂ କୋଚ୍
  • ||
  • ଭୂମିକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଆଣ୍ଡାମାନ-ନିକୋବର, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ତୀବ୍ରତା ୫.୦
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୪ ଦିନ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଅଧିକ ଭିଜିବ ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲା
  • ||
  • ବୁମରାହଙ୍କ ପଡିଆ ଛାଡିବା ଟିମ୍‌କୁ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଦୁଇଟି ରିଭ୍ୟୁ ବରବାଦ କଲେ ପନ୍ତ
  • ||

ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟିରେ ୭୩ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳିତ

15/08/2019 at 7:34 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୫|୮: ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଯାଇଛି ୭୩ ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ । ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସକୁ ନେଇ ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋଆ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପରେଡ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର କୂଳପତି ପ୍ରଫେସର ଡ.ଅମିତ କୁମାର ବାର୍ନାର୍ଜୀ ପରେଡରେ ଅଭିଭାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ହେଉଛନ୍ତି ଦେଶର ଭବିଷ୍ୟତ । ସେମାନଙ୍କର ସାମଗ୍ରିକ ବିକାଶ ହେବା ନିତ୍ୟାନ୍ତ ଜରୁରୀ । ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଉତ୍ତମ ଶିକ୍ଷା ଯୋଗାଇ ଦେଲେ ସେମାନେ ଦେଶ ଗଠନରେ ଗରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଭୂମିକା ଗ୍ରହଣ କରିବେ । ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟିରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ୭୩ ତମ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର କୂଳପତି ପ୍ରଫେସର ଡ.ଅମିତ କୁମାର ବାନାର୍ଜୀ ଏହା କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ପ୍ରଫେସର ବାନାର୍ଜୀ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରି ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ଅଭିଭାଷଣ ରଖିଥିଲେ ।

ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସକୁ ନେଇ ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି ପକ୍ଷରୁ ସୋଆ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ୟାରେଡ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା । ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର କୂଳପତି ପ୍ରଫେସର ଡ.ଅମିତ କୁମାର ବାନାର୍ଜୀ ପରେଡରେ ଅଭିଭାଦନ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ସେ ସେହିପରି ସୋଆ ଅଧିନସ୍ଥ ଆଇଟିଆର କ୍ୟାମ୍ପସ ପରିସରରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ପାଳନ ହୋଇଯାଇଛି । କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି ଚିଫ କନସଲଟାଣ୍ଟ ତଥା ପରମାର ଭିସି ପ୍ରଫେସର ଆର.ପି ମହାନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ଅତିଥିଭାବେ ଯୋଗ ଦେଇ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ ।

ଆଜି ସ୍ବାଧିନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସୋଆ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ପ୍ରଥମଥର ପାଇଁ ଭିନ୍ନ ପରିବେଶ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ବିଶ୍ବର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରୁ ଆସିଥିବା ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ସୋଆ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଆୟୋଜିତ ସ୍ବାଧିନତା ପାଳନର ପ୍ରତ୍ୟକ୍ଷଦର୍ଶୀ ସାଜିଥିଲେ । ସିରିଆ, ନେପାଳ, ଉଗାଣ୍ଡା ଭଳି ଦେଶର ୪୦ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେଖିଥିଲେ । ଯେଉଁମାନେ ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟିର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ । ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସରେ ଭାଗ ନେଇ ସେମାନେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିବା କହିଛନ୍ତି । ଏହି ଅବସରରେ ସୋଆର ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀମାନେ ନୃତ୍ୟ ଗୀତ ପରିବେଷଣ କରିଥିଲେ ।

ସୋଆ ଡିମ୍ଡ ଟୁ ବି ୟୁନିଭରସିଟି ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ପ୍ୟାରେଡ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟର ୧୨ ଟି ଟ୍ରୁପ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ । ଏହି ଅବସରରେ ତିନୋଟି ସର୍ବଶ୍ରେଷ୍ଠ ଟ୍ରୁପ୍ କୁ ପୁରସ୍କୃତ କରାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts