scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରେ ଲାଗିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଜାହାଜ : ଆମେରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ୟୁକେ, ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକାରୁ ଆସିଛନ୍ତି ୬୨ଜଣ ପର୍ଯ୍ୟଟକ

26/01/2019 at 5:44 PM

ପାରାଦୀପ୨୬|୧: ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରେ ଲାଗିଲା ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଜାହାଜ ଏମଭି ସିଲଭର ଡିସକଭରର । ଏହି ଜାହାଜରେ ଆସିଥିବା ୬୨ଜଣ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏଥି ସହ ସେମାନେ କିଭଳି ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ବୁଲିବାରିବେ ସେ ନେଇ ସବୁ ପ୍ରକାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଛି ରାଜ୍ୟ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ  । …..

୭୦ତମ ଗଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦର ପାଇଁ ଆସିଛି ଖୁସି ଖବର ।  ଦୀର୍ଘବର୍ଷର ବ୍ୟବଧାନ ପରେ ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରରେ ଲାଗିଛି ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଜାହାଜ ଏମଭି ସିଲଭର ଡିସକଭରର । ୬୨ଜଣ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ  ନେଇ ଆସିଥିବା ଏହି ଜାହଜକୁ ପାରାଦୀପ ପୋର୍ଟ ପକ୍ଷରୁ ଏସକର୍ଟ କରି ବନ୍ଦରର ମେରାଇନ୍‌ ବର୍ଥକୁ ଅଣାଯାଇଥିଲା  ।

ପରେ ଓଡ଼ିଶାର ପରମ୍ପରା ଅନୁସାରେ ଏହି ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନଙ୍କୁ ଭବ୍ୟ ସ୍ବାଗତ କରାଯାଇଥିଲା । ବନ୍ଦର ପକ୍ଷରୁ ଆୟୋଜିତ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ବେଶ୍‌ ମନଭରି ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ । ଆମେରିକା, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ୟୁକେ, ସାଉଥ ଆଫ୍ରିକାରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ପର୍ଯ୍ୟଟକମାନେ ଓଡ଼ିଶାର ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ବୁଲିବା ସହ ଓଡ଼ିଶାର କଳା ସଂସ୍କୃତି ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିବାକୁ ବେଶ୍‌ ଆଗ୍ରହୀ ଅଛନ୍ତି ।

ଓଡ଼ିଶା ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟଟନସ୍ଥଳୀ ବୁଲାଇବା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି ।

ଜାହାଜ ଏମଭି ସିଲଭର ଡିସକଭରର ଆସିଥିବା ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିଦେଲେ ଏଥିରେ ୯୩ଜଣ କ୍ର୍ୟୁ ମେମ୍ବର ଅଛନ୍ତି । ତେବେ ପଣ୍ୟ ପରିବହନ ଦିଗରେ ନିଜର ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପରିଚୟ ସୃଷ୍ଟି କରିଥିବା ପାରାଦୀପ ବନ୍ଦରକୁ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ନିୟମିତ ଭାବେ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ଜାହାଜ ଚଳାଚଳ ପାଇଁ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି । ଯାହା ଫଳରେ ଓଡ଼ିଶାର ପର୍ଯ୍ୟଟନ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଏହାର ସୁଫଳ ମିଳିପାରିବ ।

   Related Posts