scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଭିତରକନିକା ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏବଂ 5 ଟି ସଚିବ

10/02/2020 at 6:05 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ୧୦।୦୨ -ଆସନ୍ତା ୧୪ ତାରିଖରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଭିତରକନିକା ମହୋତ୍ସବ । ୩ ଦିନ ଧରି ହେବାକୁ ଥିବା ଏହି ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭିତରକନିକା ଏବେ ଉତ୍ସବ ମୁଖର । ରାସ୍ତା ଘାଟ ସହ ଚାଲିଛି ବିଭିନ୍ନ ଭିତ୍ତିଭୂମିର ବିକାଶ । ଠିକ୍ ଏତିକିବେଳେ ଭିତରକନିକା ପରିଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏବଂ 5 ଟି ସଚିବ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭିରତକନିକା ପାଇଁ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ବୋଲି

ବିଶ୍ବ ପ୍ରସିଦ୍ଧ ଭିତର କନିକା ପରିଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଅସିତ୍ ତ୍ରିପାଠୀ ଏବ 5 ଟି ସଚିବ ଭେ କେ ପାଣ୍ଡିଆନ । ଖମାର ସାହି ନିକଟ ହେଲିପ୍ୟାଡରେ ଓହ୍ଲାଇ ସିଧା ବାହାରିଥିଲେ ଭିତରକନିକା ଅଭିମୁଖେ । ବ୍ୟାଟେରୀ ଚାଳିତ ଗାଡିରେ ବସି ପ୍ରକୃତିକ ପରିବେଶକୁ ଉପଭୋଗ କରିଥିଲେ । ବୋଟରେ ବସି ନଦୀ ନାଳ ଭିତରେ ଥିବା ବଉଳା କୁମ୍ଭୀର, ହେନ୍ତାଳ ବଣର ବି ମଜା ନେଇଥିଲେ । ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଜିଳ୍ଲାପାଳ । ତେବେ ଭିତରକନିକା ମହୋତ୍ସବ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ ଏବଂ 5 ଟି ସଚିବ ସଚିବଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ବେଶ୍ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ମନେ କରାଯାଉଛି । ମହୋତ୍ସବ ପାଇଁ ରାସ୍ତଘାଟ ମରାମତି ସହ ଟେଣ୍ଟ, ଲାଇଟ ଡେକୋରେସନ ଚାଲିଛି । ଏ ସମୟରେ ସଚିବଙ୍କ ପରିଦର୍ଶନ ଭିତରକନିକା ଖୁସିକୁ ଦ୍ବିଗୁଣିତ କରିପାରେ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଛି । କାରଣ ଭିତରକନିକା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବଡ ପ୍ୟାକେଜ୍ ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି । ଯାହାକୁ ଅପେକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ସଚିବ ବାଲେଶ୍ବର ଜିଲ୍ଲା ତାଳସାରୀ ଏବଂ ଉଦୟପୁର ବେଳାଭୂମି ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ହେଲିକପ୍ଟର ଯୋଗେ ତାଳସାରୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ସେଠାକାର ବିକାଶମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟର ତଦାରଖ କରିଥିଲେ । ଏହାପରେ ଉଦୟପୁର ଯାଇଥିଲେ । ସୁବର୍ଣ୍ଣ ଦୀପ ପରିଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts