suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

ବସ୍ତି ଉଚ୍ଛେଦ ପ୍ରତିବାଦରେ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ ଅଫିସ ଘେରାଉକଲେ ୫୬୧ ପରିବାର

12/12/2022 at 7:24 PM

ପାଟଣାଗଡ, ୧୨/୧୨: ପାଟଣାଗଡ ଏନଏସିର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡରେ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଜବରଦଖଲ କରି ୫୬୧ଟି ପରିବାର ରହି ଆସୁଛନ୍ତି । ପ୍ରଶାସନର  ଉଚ୍ଛେଦକୁ ନେଇ ଚିନ୍ତାରେ ଜବରଦଖଲ କରିଥିବା  ପରିବାର । ସହରର ବିଭିନ୍ନ ୱାର୍ଡରେ ୫୬୧ ପରିବାର ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ହେଲା ଜବରଦଖଲ କରିଥିବା ପରିବାରକୁ ଉଚ୍ଛେଦ କରିବା ପାଇଁ କିଛିଦିନ ତଳେ ନୋଟିସ ଦିଆଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ଦୀର୍ଘ ବର୍ଷ ରହି ଆସୁଥିବା ପରିବାରମାନଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ନକରି ୭ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଘର ନଛାଡିଲେ ବୁଲଡୋଜର ବୁଲିବ ବୋଲି ଏନଏସି କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏବେ ସହରର ଏହି ପରିବାରଙ୍କୁ ଥଇଥାନ ନକରି ଉଚ୍ଛେଦ କରୁଥିବାରୁ ଆଜି ବସ୍ତି ବାସିନ୍ଦା ସୁରକ୍ଷାମଞ୍ଚର ଅବାହକ ଡିଙ୍ଗର କୁମ୍ଭାରଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ । ଶତାଧିକ ପୁରୁଷ ଓ ମହିଳା ହୀରାସାଗରେନ ମନ୍ଦିର ଠାରୁ ଏକ ରେଲିରେ ବାହାରି ମୁଖ୍ୟ ରାସ୍ତାରେ ଯାଇ ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳ, ତହସିଲ ଅଫିସ ଓ ଏନଏସି ଅଫିସ ସମ୍ମୁଖରେ ବିକ୍ଷୋଭ କରିବା ସହ ଧାରଣାରେ ବସି ଆମକୁ ପ୍ରଥମେ ଥଇଥାନ କରାଯାଉ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ନାରାବାଜି ଦେଇଥିଲେ ।

ପରେ ସହକାରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଆସି ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀଙ୍କ ସହ ବୁଝାସୁଝା ପରେ ଏକ ଦାବିପତ୍ର ଦେଇଥିଲେ। ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରାଯିବ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି  ଦେବା ପରେ ଧାରଣାରୁ ଓହରି ଥିଲେ ।

   Related Posts