ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: କୋର୍ଟରେ ଜଜ୍‌ଙ୍କୁ ଛୁରାମାଡ ଉଦ୍ୟମ, କାବୁ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ICMRର ପରାମର୍ଶ, ସାମାନ୍ୟ ଜ୍ୱର ହେଲେ ଖାଅନି ଆଣ୍ଟିବାୟୋଟିକ୍
  • ||
  • ଶିକ୍ଷକ ନିଯୁକ୍ତି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଗୃହରେ ହଙ୍ଗାମା, ଗୃହ ମୁଲତବୀ କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ପଦ୍ମପୁରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଟିମ୍‌ର ରେଡ୍, ୩ ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରେ ଚଢାଉ
  • ||

ବିପଦ ଆଣିଲେ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଅଫିସର : କରୋନା ପଜିଟିଭି ଅଫିସରଙ୍କ ପାଇଁ କ୍ୱାରାଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ୫୦ଯବାନ

29/03/2020 at 8:52 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯।୦୩: ସାରାଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ ଧୀରେ ଧୀରେ ହୋଇ ବଢିବାର ଲାଗିଛି ।  ଦେଶରେ ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୯୦୦ ପାର୍‌ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ତେବେ  ମଧ୍ୟ ପ୍ରଦେଶର ଟିକନପୁରରେ ସୀମା ସୁରକ୍ଷା ବାହିନୀ ( ବିଏସଏଫ)ର ୫୦ ଯବାନଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି । ବିଏସଏଫର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଠାରେ ପଜିଟିଭ୍ ମିଳିବା ପରେ  ସମସ୍ତ ଯବାନଙ୍କ ଠାରେ କରୋନା ଭାଇରସ ସଂକ୍ରମଣ ଆଶଙ୍କାରେ ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନିଆଯାଇଛି ବୋଲି ସୂଚନା ମିଳିଛି ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଗ୍ୱାଲିୟର ଜିଲ୍ଲାର ଟିକନପୁର ବିଏସଏଫର ଏକ ଆଧୁନିକ ପ୍ରଶିକ୍ଷଣ କେନ୍ଦ୍ର ରହିଛି । ଏହି କେନ୍ଦ୍ରର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ କରୋନା ପଜିଟିଭ ଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଥିଲା । ଏହାପରେ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସଂମ୍ପର୍କରେ ଆସିଥିବା ସମସ୍ତ ୫୦ଜଣ ଅଧିକାରୀ ଓ ଯବାନମାନଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ରଖାଯାଇଛି । ବିଏସଏଫର ଡାକ୍ତର ଏହି ଯବାନମାନଙ୍କର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ନିରୀକ୍ଷଣ କରୁଛନ୍ତି । 

ତେବେ ସୂଚନାନୁସାରେ  ବିଏସଏଫ ଅଧିକାରୀଙ୍କ କରୋନା ପଜିଟିଭରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଟିକନପୁରରେ ମୁତୟନ ଥିଲେ। ନିକଟରେ ତାଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ଲଣ୍ଡନରୁ ଫେରିଥିଲେ । ତେବେ ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ନିଜର ପତ୍ନୀଙ୍କ ଠାରୁ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥାଇପାରେ ବୋଲି ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି  । ବିଏସଏଫର ଏହି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ତେବେ ଏହି ବିଏସ୍‌ଏଫ୍‌ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଚିକିତ୍ସା ଜାରି ରହିଛି ।

   Related Posts