oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର: ଭଞ୍ଜବିହାର କ୍ୟାମ୍ପସ୍‌ରେ ବାଘ ! ଭୟଭୀତ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଓ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ, ବନ ବିଭାଗର ପାଟ୍ରୋଲିଂ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୨୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଉଗ୍ରରୂପ ରୂପ ନେଲା ପାରିବାରିକ କଳହ, ଜୀବନ ହାରିଦେଲେ ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ସଭ୍ୟ
  • ||
  • ୫ ଦୋକାନ ଉପରେ ଚଢିଗଲା ସାର ବୋଝେଇ ଟ୍ରକ୍, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ୧୪ କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • ପୂଜାରେ ଭିଜିବ ପାର୍ବଣ, ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବରେ ୨୬ରୁ ୨୯ ଯାଏ ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ଛେଚିବ
  • ||

ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦିଦିଙ୍କୁ ପୁଣି ବଡ ଝଟ୍‌କା : ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲହେଲେ ୫ ବିଧାୟକ, ଟିଏମସି ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିବା ସରଳା ମୁର୍ମୁ ଧରିଲେ ପଦ୍ମ

8/03/2021 at 7:14 PM

କୋଲକାତା ୦୮/୦୩ : ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗରେ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କୁ ପୁଣି ଏକ ବଡ ଛଟ୍‌କା ଲାଗିଛି । ପୁଣି ୫ ଜଣ ଟିଏମ୍‌ସି ବିଧାୟକ ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଟିଏମ୍‌ସି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ୫ ବିଧାୟକ ହେଲେ ସୋନାଲୀ ଗୁହା, ଦୀପେନ୍ଦୁ ବିଶ୍ବାସ, ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ, ଜଟୁ ଲହିରୀ ଓ ଶୀତଲ ସରଦାର । ଏହା ସହିତ ହବୀବପୁର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ର ପାଇଁ ଟିଏମସି ପକ୍ଷରୁ ଟିକେଟ୍ ପାଇଥିବା ସରଳା ମୁର୍ମୁ ମଧ୍ୟ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ।

ବିଜେପି ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ଦିଲ୍ଲୀପ ଘୋଷ, ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ଏବଂ ମୁକୁଳ ରାୟଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତିରେ ଏମାନେ ସମସ୍ତେ ପିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି । ଟିଏମସି ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ରବିନ୍ଦ୍ରନାଥ ଭଟ୍ଟାଚାର୍ଯ୍ୟ ୨୦୦୧ ମସିହାରୁ ସିଂଗୁର ବିଧାନସଭା କ୍ଷେତ୍ରରୁ ଲାଗାତାର ଭାବେ ବିଧାୟକ ହୋଇଆସିଛନ୍ତି । ତୃଣମୂଳ କଂଗ୍ରେସରେ ତାଙ୍କର ଦବଦବା ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଚଳିତ ଥର ଦଳ ତାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍‌ ଦେଇନଥିଲା ।  

ନିର୍ବାଚନକୁ ମାତ୍ର କେଇଟା ଦିନ ବାକିଥିବା ବେଳେ ନେତାଙ୍କ ଦଳ ଡିଆଁ ପ୍ରକ୍ରିୟା ଟିଏମସି ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମମତା ବାନାର୍ଜୀଙ୍କ ପାଇଁ ଚିନ୍ତାର କାରଣ ପାଲଟିଛି । ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ଅନେକ ଟିଏମସି ହେଭିଓ୍ବେଟ୍ ଦଳ ଛାଡି ଗେରୁଆ କ୍ୟାମ୍ପରେ ସାମିଲ ହୋଇସାରିଛନ୍ତି । ଏବେ ଟିକେଟ ପାଇନଥିବା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ବିଧାୟକମାନେ ମଧ୍ୟ ଦଳଛାଡୁଛନ୍ତି ।

ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ୨୯୧ ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ନାଁ ଘୋଷଣା କରିସାରିଛି ଟିଏମସି । ଯେଉଁଥିରେ ୫୦ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଟିକେଟ୍ ଦିଆଯାଇଛି । ୨୦୧୬ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳ ୪୫ ଜଣ ମହିଳାଙ୍କୁ ଟିକେଟ ଦେଇଥିଲା । ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିବା ୫ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ଚଳିତ ଥର ଟିକେଟ ଦିଆଯାଇନାହିଁ । ମମତାଙ୍କ ଖାସ କୁହାଯାଉଥିବା ଶୁଭେନ୍ଦୁ ଅଧିକାରୀ ଦଳ ଛାଡି ବିଜେପିରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଟିଏମସିର ଜଣେ ପରେ ଜଣେ ବିଧାୟକ, ମନ୍ତ୍ରୀ, ପୂର୍ବତନ ସାଂସଦ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଉଛନ୍ତି ।  

   Related Posts