ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଡବିଲ: ପୁରୁଣା ବସ୍‌ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ଯୁବକକୁ ଛୁରାମାଡ଼, ଅତର୍କିତ ଆକ୍ରମଣରେ ଆକବର ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ଆରକିଟେକ୍ଟ, ଆର୍ଥିକ କାରବାର ନେଇ ହୋଇପାରେ ଜେରା
  • ||

ଚାର ଧାମ୍‌ ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ପହଞ୍ଚିଲେ ୪୪ ଲକ୍ଷ ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ, ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ବି ହେବେ ସାମିଲ୍‌

20/10/2022 at 3:15 PM

ମୁମ୍ଵାଇ ୨୦।୧୦: ଚାର ଧାମ୍‌ ଅର୍ଥାତ୍‌ କେଦାରନାଥ, ବଦ୍ରିନାଥ, ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀ, ୟମୁନୋତ୍ରୀ ପହଞ୍ଚିଲେ ଭକ୍ତ। ବିଶେଷ କଥା ହେଉଛି ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ଭକ୍ତମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀଙ୍କ ନାମ ମଧ୍ୟ ସାମିଲ୍‌ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ସେ ୨୧ ଅକ୍ଟୋବରରେ ଏଠାରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ବାସ୍ତବରେ, କରୋନା ଭାଇରସ୍ ମହାମାରୀ ଅର୍ଥାତ୍‌ ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ସେମାନଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଯଥେଷ୍ଟ ହ୍ରାସ ପାଇଥିବାରୁ ରେକର୍ଡ ସଂଖ୍ୟା ପୁଣି ବଢିଯାଇଛି।

୨୦୨୨ ମସିହାରେ ୪୧ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଭକ୍ତ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି। ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୯ ରେ ପ୍ରାୟ ୩୫ ଲକ୍ଷ ହୋଇଥିଲା । ତେବେ ଶୀତ ଋତୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଥିବାରୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଚାର ଧାମ୍‌ ଯାତ୍ରା ଚଳିତ ବର୍ଷ ବନ୍ଦ ହେବାକୁ ଯାଉଛି। ଗଣମାଧ୍ୟମ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ୧୫ ଲକ୍ଷ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ବଦ୍ରିନାଥ, ୧୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ କେଦାରନାଥ, ୬ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଗଙ୍ଗୋତ୍ରୀ ଏବଂ ୫ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ତୀର୍ଥଯାତ୍ରୀ ଯମୁନାତ୍ରୀରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି।

ପ୍ରକାଶ ଥାଉକି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଗତ ବର୍ଷ କେଦାରନାଥରେ ପୁନଃ ନିର୍ମାଣ ହୋଇଥିଲା । ଏହାକୁ ଆଦି ଗୁରୁ ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କ ଉଦ୍ଘାଟନ କରିଥିଲେ। ଶୁକ୍ରବାର ଅର୍ଥାତ୍‌ ଆସନ୍ତାକାଲି କେଦାରନାଥ ଯାତ୍ରା ସମୟରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ପରିଦର୍ଶନ କରିବେ। ଏବଂ ରୋପୱେ ପ୍ରକଳ୍ପର ମୂଳଦୁଆ ଦେଖାଇବେ । ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପୁଷ୍କର ସିଂ ଧାମି ଗୁରୁବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ କେଦାରନାଥ ଏବଂ ବଦ୍ରିନାଥରେ ସମସ୍ତ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟ ୨୦୨୩ ଶେଷ ସୁଦ୍ଧା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ହେବ।

   Related Posts