scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

୪୪ ଜଣିଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରସ୍ତୁତ କଲା କଂଗ୍ରେସ ; ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ମୋହରକୁ ଅପେକ୍ଷା

1/10/2018 at 3:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୧/୧୦ : ୪୪ ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳି ପାଇଁ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ସ୍ଥିର କରିଛି ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ନିର୍ବାଚନ କମିଟି ଏବଂ ଏଏଇସିସିସର ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି | ତାଲିକାରେ ବିଜୟ ସମ୍ଭାବନା, ଯୁବବର୍ଗ ଓ ମହିଳାଙ୍କୁ ଚୟନ ବେଳେ ଅଗ୍ରାଧିକାର ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ବୈଠକ ପରେ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି | ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ କଂଗ୍ରେସ ସବୁଠୁ ଆଗୁଆ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବ ବୋଲି ପୂର୍ବରୁ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା | ସେହି ଅନୁସାରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ପାଇଁ ଭୁବନେଶ୍ୱର କଂଗ୍ରେସ ଭବନ ଠାରେ ଆଜି ପିଇସି ଓ ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟିର ମିଳିତ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଥିଲା | ଏଆଇସିସି ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପି.ଭି ସତ୍ୟସାନ, ସିଏସିର ସଦସ୍ୟ ଏବଂ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ଓଡିଶା ପ୍ରଭାରୀ ଜିତେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ପ୍ରମୁଖ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ | ବୈଠକ ପରେ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇ ପିସିସ ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୪୪ଟି ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୂଡାନ୍ତ କରାଯାଇଛି | ଏହି ତାଲିକାକୁ ଏଆଇସିସିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ନିକଟକୁ ପଠାଯିବ | ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ଏଥିରେ ମୋହର ମାରିବା ପରେ ତାଲିକାକୁ ସାର୍ବଜନୀନ କରାଯିବ | ତେବେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା ନେଇ କୌଣସି ଡେଡଲାଇନ ନାହିଁ ବୋଲି ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ ସ୍କ୍ରିନିଂ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପି.ଭି ସତ୍ୟସାନ କହିଛନ୍ତି | ପିଇସି ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଚୟନ ନେଇ ପୂର୍ବରୁ ଗାଇଡଲାଇନ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା | ଏହି ଗାଇଡଲାଇନ ଅନୁଯାୟୀ ଆଜି ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା | ପିଇସି ଆଣିଥିବା ତାଲିକା ଉପରେ ହିଁ ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଇଥିଲା | ସମ୍ଭାବ୍ୟ ୫୦ ବିଧାୟକ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ଉପରେ ଆଲୋଚନା ହୋଇଥିଲା | ୫୦ ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀରୁ ୩ ଜଣ ଲେଖାଏଁ ୧୫୦ ଜଣଙ୍କ ନାଁ ଆସିଥିଲା |

   Related Posts