scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

କଳାହାଣ୍ଡିରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ

4/11/2018 at 4:14 PM

କଳାହାଣ୍ଡି ୩/୧୧: ଥୁଆମୁଳ-ରାମପୁର ବ୍ଲକ ରୁପେନ ଗାଁରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଆଉ ଜଣଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁ  ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି। ମୃତକ ପାଲୁ ମାଝୀ (୨୫) । ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ଗତ ୧୦ ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ଏହା ତୃତୀୟ ମୃତ୍ୟୁ ବୋଲି ଗ୍ରାମବାସୀ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୋଗ ପରେ ଗାଁକୁ ପହଂଚିଛି  ନିର୍ବ।ଚିତ ପ୍ରତିନିଧି ଓ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଟିମ ।

ଗାଁରେ ଗୁରୁତର ୪ଜଣ  ସୂର୍ଯ୍ୟ ମାଝୀ (୭), ମାନ୍ଦାରାଣୀ ମାଝୀ (୩୦), ତିଲଦେଇ ମାଝୀ(୬୫), ସାନଦେଇ ମାଝୀ (୨୭) ନିକଟସ୍ଥ କେରପାଇ ଗୋଷ୍ଟୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର କରାଯାଇଛି । ସିଲେଟ ପଚଂ।ୟତର ରୁପେନ ଗାଁ ଦୁର୍ଗମ ଅଚଂଳ ହୋଇଥିବାରୁ ଯାତାୟାତ ପାଇଁ ପାଦରେ ଚାଲି ଯିବାକୁ ପଡୁଛି । ଗତ ବର୍ଷ ବନ୍ୟାରେ ଯୋଗାଯୋଗ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧୋଇ ଯାଇଛି । ଦୂଷିତ ପାଣି ବ୍ୟବହାର ତଥା ଅଖାଦ୍ୟ ଗ୍ରହଣ ଝାଡାବାନ୍ତିର କାରଣ ବୋଲି ଡାକ୍ତରୀ  ଟିମ୍ କହୁଥିବା ବେଳେ ଦୁର୍ଗମ ଅଚଂଳ ହୋଇଥିବାରୁ ପ୍ରଶାସନ ଲୋକଙ୍କ ନିକଟ ରେ ପହଂଚି ପାରୁ ନାହିଁ । ତଥା ସାଧାରଣ ଲୋକ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସେବାରୁ ମଧ୍ୟ ବଚିଂତ ରହୁଛନ୍ତି ।

ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୩ ଜଣଙ୍କ  ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ପରେ ଗାଁକୁ ଲାଞିଗଡ ବିଧାୟକ ବଳଭଦ୍ର ମାଝୀ ମଧ୍ୟ ପହଚିଂଛନ୍ତି। ପ୍ରଶାସନ ମଧ୍ୟ ତପ୍ତରତା ଦେଖାଇଛି । ପୁଣି ଥରେ ଗାଁକୁ ସଂଯୋଗ କରିବାକୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ସଡକ ଯୋଜନାରେ ଗାଁ କୁ ଅନ୍ତର୍ଭୁକ୍ତ କରାଯାଇଥିବା ବିଧାୟକ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସ୍ବାଧୀନତା ଦୀର୍ଘ  ବର୍ଷ ପରେ ବି ଉପାନ୍ତ  ଅଚଂଳ ରେ ଝାଡାବାନ୍ତିରେ ୧୦ଦିନ ମଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ବିଡମ୍ବନାର ବିଷୟ । ଏବଂ ତା ଠାରୁ ଅଧିକ ଦୁଃଖଦ ଲୋକେ ଝାଡାବାନ୍ତି ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ  ହେଲେ ଡାକ୍ତର ବଦଳରେ ଝଡାଫୁଙ୍କାକୁ ବିଶ୍ବାସ କରୁଛନ୍ତି । ହେଲେ ନା ସରକାର ଚିତ୍ର ବଦଳାଇ ପାରୁଛି ନା ଲୋକେ ସଚେତନ ହେଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts