oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପିଏଫଆଇ ଉପରେ ଲାଗିଲା ୫ ବର୍ଷ ପାଇଁ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ, ଆତଙ୍କବାଦୀ କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ନେଇ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ
  • ||
  • ଯାଜପୁର: ମାଆ ବିରଜାଙ୍କ ପୀଠରେ ଚାଲିଛି ନବଦିନାତ୍ମକ ପୂଜା, ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ରଥଟଣା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର: ନବରାତ୍ରର ତୃତୀୟ ଦିନ, ମନ୍ତ୍ରଧ୍ୱନୀ ଓ ଚଣ୍ଡୀପାଠରେ କମ୍ପୁଛି ଝଙ୍କଡ଼ ପୀଠ
  • ||
  • କଟକ : କଟକ ସହରରେ ପଶିଲେ ୩ ହାତୀ, ଆକ୍ରମଣରେ ୨ ମୃତ
  • ||

ବିଦେଶରେ ୩,୩୩୬ ଭାରତୀୟ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, କୁଏତରେ ୭୮୫, ସିଙ୍ଗାପୁରରେ ୬୩୪

16/04/2020 at 10:00 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬।୦୪: ଯେଉଁ ଭଳି ଭାରତରେ ଅଲଗା ଅଲଗା ଦେଶର କିଛି ଲୋକ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି ଠିକ୍ ସେହିଭଳି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ରହୁଥିବା କିଛି ଭାରତୀୟ ମଧ୍ୟ କୋଭିଡ୍-୧୯ରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସରକାରୀ ସୂତ୍ର ମୁତାବକ, ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଭାରତୀୟଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୩୩୬ ରହିଛି। ଏହି ସବୁ ଭାରତୀୟ ଦୁନିଆର ୫୩ ଦେଶରେ ରହୁଛନ୍ତି। ଏପରିକି କରୋନାରେ ୨୫ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି। ପ୍ରାୟ ଏକ ମାସ ପୂର୍ବେ ବିଦେଶରେ କେବଳ ୨୭୬ ଭାରତୀୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇଥିଲେ। ଏଥିରୁ ଇରାନରେ ଏକାକୀ ୨୫୫ ଭାରତୀୟ ଥିବା ବେଳେ ୟୁଏଇରେ ୧୧ ଭାରତୀୟ ଥିଲେ। ସେତେବେଳକୁ ଇରାନ କରୋନା ହଟସ୍ପଟ୍ ହୋଇ ସାରିଥିଲା।

କେଉଁଠୁ କେତେ ଭାରତୀୟ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ

କୁଏତରେ ୮୫ ଭାରତୀୟ, ସିଙ୍ଗାପୁର ଓ  କାତାରରେ ୪୨୦ ଭାତତୀୟ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି। ସେହି ପରି ଇରାନରେ ୩୦୮, ଓମାନରେ ୨୯୭, ୟୁଏଇରେ ୨୩୮, ସାଉଦି ଆରବରେ ୧୮୬ ଓ ବାହାରିନରେ ୧୩୫ ଭାରତୀୟ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏହି ପରି ଇଟାଲୀରେ ୯୧, ମାଲେସିଆରେ ୩୭, ପର୍ତୁଗାଲରେ ୩୬, ଘାନାରେ ୨୯, ଆମେରିକାରେ ୧୫ ଥିବା ବେଳେ ଫ୍ରାନ୍ସରେ ୧୩ ଭାରତୀୟ କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ମୃତକ ୨୫ ଭାରତୀୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ ଜଣ ଆମେରିକାରେ ଥିଲେ।

ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ କହିଛି ଯେ, ଯେଉଁ ଭାରତୀୟ ଅନ୍ୟ ଦେଶରେ ଫସି ରହିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ମାନଙ୍କୁ ଏ ପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇ ନାହିଁ, ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ଧୈର‌୍ୟ୍ୟ ଧରିବାକୁ ପଡିବ।  କାରଣ ସରକାର ଏବେ ଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାର ବୃହତ ରଣନୀତି ଆଧାରରେ ସେମାନଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଏବେ ଆଣି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟ ଦେଶର ସରକାର ମଧ୍ୟ ନିଜର ସଂକ୍ରମିତ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଭାରତରୁ ନେଉ ନାହାନ୍ତି। ମାତ୍ର ଅଲଗା ଅଲଗା ଦେଶରେ ଭାରତୀୟ ଦୂତାବାସ ଭାରତୀୟ ନାଗରିକଙ୍କୁ ଯଥା ସମ୍ଭବ ସହାୟତା ଦେଉଛନ୍ତି। ଭାରତ ଏପର‌୍ୟ୍ୟନ୍ତ ୪୮ ଦେଶରୁ ୩୫ ହଜାର ଭାରତୀୟଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶକୁ ଆଣି ସାରିଛି।

   Related Posts