scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ବଳି ପଡିଲେ ୩୦ ହଜାର ଗଛ ; ମୋଦିଙ୍କ ହେଲିପ୍ୟାଡ଼ ପାଇଁ କଟାଗଲା ବନୀକରଣ କରାଯାଇଥିବା ୩୦୦୦ ଗଛ

13/01/2019 at 10:39 AM

ବଲାଙ୍ଗୀର ୧୩/୧ : ମୋଦିଙ୍କ ହେଲିପେଡ଼ ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ସହର ବନୀକରଣ ସଫା ହୋଇଯାଇଛି | ବଳି ପଡିଲା ୩ ହଜାର ଗଛ | ଆସନ୍ତା ୧୫ ତାରିଖରେ ବଲାଙ୍ଗୀର ଗସ୍ତରେ ଆସୁଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀତ୍ୱ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି | ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତକୁ ନେଇ ଚଳଚଞ୍ଚଳ ରହିଛି ବଲାଙ୍ଗୀର | ମୋଦିଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ପାଇଁ ଦିନ ରାତି କାମ ଚାଲିଛି | ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ଏକ ହେଲିପେଡ଼ ମଧ୍ୟ ନିର୍ମାଣ କରାଯାଉଛି | ହେଲିପେଡ଼ ପାଇଁ ବଲାଙ୍ଗୀର ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ପଛପଟେ ଲଗାଯାଇଥିବା ବନୀକରଣ ଯୋଜନାର ଗଛଗୁଡିକୁ କାଟି ସଫା କରି ଦିଆଯାଇଛି |

ବଲାଙ୍ଗୀର ଡ଼ିଏଫଓଙ୍କୁ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି | ବଲାଙ୍ଗୀର ସହରରେ ବନୀକରଣ ଯୋଜନାରେ ପ୍ରାୟ ୩୦ ହଜାର ଗଛ ଲଗାଯାଇଥିଲା | ସେଠି ମଧ୍ୟରୁ ରେଳ ଷ୍ଟେସନ ପଛପଟେ ପ୍ରାୟ ୩୫୦୦ ଚାରା ରୋପଣ କରାଯାଇଥିଲା | ଚାରା ରୋପଣ ସମୟରେ ୧୦ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ ହୋଇଥିଲା | ନିମ୍ବ, ଶିଶୁ, କରଞ୍ଜ ଆଦି ଚାରା ଲଗାଯାଇଥିଲା | ଗଛର ଯତ୍ନ ନେବାପାଇଁ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଭାବେ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନିଯୁକ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା | ଏହା ଭିତରେ କିସିଝି ଗଛ ୬ରୁ ୮ ଫୁଟ ଉଚ୍ଚ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବଢି ଯାଇଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ମୋଦିଙ୍କ ଗସ୍ତ ପାଇଁ ହେଲିପେଡ଼ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ଗଛଗୁଡିକୁ କାଟି ଦିଆଯାଇଛି | ରେଞ୍ଜରଙ୍କ କହିବା ଅନୁସାରେ ହେଲିପେଡ଼ ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଗଛ କାଟିବା ପୂର୍ବରୁ ବନବିଭାଗର ଅନୁମତି ନିଆଯିବା କଥା | କିନ୍ତୁ ଗଛ କାଟିବା ପାଇଁ ବନବିଭାଗ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କାହାକୁ ଅନୁମତି ଦେଇନାହିଁ | ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ପରିବେଶବିତ୍ତମାନେ ଅସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି |

   Related Posts