ChampionMaganna_WebBanner_728X90
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ହେବ ଶିଳ୍ପ ପାର୍କ, ମେକ୍‌ ଇନ୍‌ ଓଡିଶା କନ୍‌କ୍ଲେଭ୍‌ରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଇଡିରେ ହାଜର ହେଲେ ଶିବ ପ୍ରସାଦ, ଅର୍ଚ୍ଚନାଙ୍କ ସହ ଟଙ୍କା କାରବାର ନେଇ ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ହାଜିରା
  • ||
  • କୋଣାର୍କ: ଦର୍ଶକଙ୍କ ମନ ମୋହୁଛି ମହୋତ୍ସବ, ଦ୍ୱିତୀୟ ସଂଧ୍ୟାରେ ଦର୍ଶକଙ୍କୁ ଆକର୍ଷିତ କଲା ମଣିପୁରୀ ନୃତ୍ୟ
  • ||
  • ଉମରକୋଟ : ଗଛକୁ ପିଟିଲା କାର୍‌ , ତିନି ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

କୋଲକାତାରୁ ଗୟା ଯାଉଥିବା ବସ୍‌ରୁ ୩୦ ବୋମା ଉଦ୍ଧାର: କୁଆଡୁ ଆସିଲା ଏତେ ବମ୍ ? ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡକୁ ଖୋଜୁଛି ପୋଲିସ

26/08/2021 at 1:27 PM

କୋଲକାତା ୨୬/୦୮: ଯାତ୍ରିବାହୀ ବସରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ୩୦ ଅଫୁଟା ବମ୍ । ମଙ୍ଗଳବାର ବିଳମ୍ୱିତ ରାତିରେ ଚଢାଉରେ ଜବତ କରିଛି ପୋଲିସ । କୋଲକାତାରୁ ବିହାର ଗୟା ଅଭିମୁଖେ ଯାଉଥିବା ଏକ ଯାତ୍ରୀବାହୀ ବସ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର ହୋଇଛି ଏହି ୩୦ ଅଫୁଟା ବୋମା । ତେବେ କିଏ ଏହି ବୋମା ଆଣିଥିଲା ଓ କେଉଁଠୁ ଆସିଲା ସେନେଇ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି ।

ପୂର୍ବରୁ ଖବର ପାଇ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ପୋଲିସ ଇଣ୍ଟେଲିଜେନ୍ସ ବ୍ୟୁରୋ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ସହ ଘରୋଇ ବସ୍‌କୁ ଟ୍ରାକ କରିଥିଲେ । ଏକ ପ୍ଲାଷ୍ଟିକ ଅଖା ଭିତରୁ ଏହି ସବୁ ବୋମାକୁ ଜବତ କରାଯାଇଛି । ବୋମା ସହ ଏକ ନୋଟ ମଧ୍ୟ ଜବତ ହୋଇଛି । ଯେଉଁଥିରେ ବୋମା ସବୁ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିର ନାଁ ମଧ୍ୟ ରହିଥିଲା । ଝାଡଖଣ୍ଡର ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଏସବୁ ଚାଲାଣ କରାଯାଉଥିଲା । ଯାହାଙ୍କ ପରିଚୟ ସେ ବ୍ୟାଗରେ ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା ।

ତେବେ ଏହି ବୋମା ସବୁକୁ ଜବତ କରାଯିବା ସହ କିଛି ସନ୍ଦିଗ୍ଧ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି । ପଚରାଉଚରା ପରେ ବମ୍ ତସ୍କରୀଙ୍କ ବିଷୟରେ ସବିଶେଷ ତଥ୍ୟ ମିଳିପାରିବ ବୋଲି ପୋଲିସ କହିଛି । ବର୍ତ୍ତମାନ ଜବତ ହୋଇଥିବା ବୋମାଗୁଡିକ ସିଆଇଡି ବମ୍ ଡିସପୋଜାଲ୍ ସ୍କ୍ୱାଡ ଦ୍ୱାରା ନିଷ୍କ୍ରିୟ କରାଯାଇଛି । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରାଯାଉଥିବା ପୋଲିସ କହିଛି ।

ଜୁନ୍ ମାସରେ କୋଲକାତା ପୋଲିସ ଦ୍ୱାରା ବିଜେପି କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ନିକଟ ଖିଡପୁର ଏବଂ ହାଷ୍ଟିଙ୍ଗ କ୍ରସିଂ ଅଞ୍ଚଳରୁ ୫୦ ରୁ ଅଧିକ ଅଫୁଟା ବୋମା ଉଦ୍ଧାର କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ବୋମାଗୁଡିକ ଚାରୋଟି ଅଖା ଭିତରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଯାହା ମୁଖ୍ୟତଃ ଫଳ ପ୍ୟାକ୍ କରିବା ପାଇଁ ବ୍ୟବହୃତ ହୁଏ । ସୂଚନାଥାଉକି, ମେ ମାସରେ ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ବୀରଭୂମ ଜିଲ୍ଲାରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ଜଣେ ୧୧ ବର୍ଷର ବାଳକର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ବାଳକଟି ଏକ କେନାଲ ନିକଟରେ ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ଖତିପୁର ଗାଁର ଏକ ବାକ୍ସରେ ରଖାଯାଇଥିବା ବୋମା ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଜୀବନ ଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts