AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୨୦ ବର୍ଷ ଜେଲ, ଜଙ୍ଗଲକୁ ଡାକିନେଇ ଘଟାଇଥିଲା କାଣ୍ଡ

6/12/2022 at 10:49 PM

ବାରିପଦା,୦୬।୧୨: ଅତିରିକ୍ତ ଜିଲ୍ଲା ଓ ଦୌରା ଜଜ୍‌ ତଥା ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ୍‌ କୋର୍ଟ ମୟୁରଭଞ୍ଜ ଏକ ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ମାମଲାର ବିଚାର କରି ରାୟ ଶୁଣାଣି କରିଛନ୍ତି । ନାବାଳିକା ଦୁଷ୍କର୍ମ ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ୫୮ ବର୍ଷୀୟା ଦୁଲାଲ ସିଂକୁ ୨୦ବର୍ଷ ସଶ୍ରମ କରାଦଣ୍ତ ସହିତ ୧୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଜୋରିମାନା ଅନାଦେୟ ୧ବର୍ଷ ଅଧିକ ଦଣ୍ଡ ଭୋଗିବାକୁ ରାୟରେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।

ସୂଚନା ଥାଉକି ୨୦.୦୫.୨୦୧୯ ମସିହାରେ ମୟୂରଭଞ୍ଜ ଜିଲ୍ଲା ବେତନଟୀ ଥାନା ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି ଘଟଣା ଘଟିଥିଲା । ସକାଳ ୯ଟା ସମୟରେ ନାବାଳିକାକୁ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ କଛିମବିଲା ଗ୍ରାମର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୁଲାଲ ସିଂ ଜଙ୍ଗଲରେ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲା। ତେବେ ପୀଡିତାଙ୍କ ଭାଇ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ଥାନାରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିଲେ । ବେତନଟୀ ଥାନା ପୋଲିସ କଛିମବିଲା ଗ୍ରାମର ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦୁଲାଲ ସିଂକୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା । ଦୀର୍ଘ ୩ବର୍ଷ ପରେ ସମସ୍ତ ସାକ୍ଷୀ, ପ୍ରମାଣ ଓ ମେଡ଼ିକାଲ ରିପୋର୍ଟକୁ ଭିତ୍ତି କରି ବିଚାରପତି ମାମଲାର ଉପରୋକ୍ତ ରାୟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି।

ଅନ୍ୟପଟେ କେଶ ଚାଲିଥିବା ଭିତରେ ପୀଡିତାର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଥିବାରୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଉକ୍ତ ମାମଲାକୁ ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପୋକ୍ସ କୋର୍ଟ ଓକିଲ ମନୋରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପରିଚାଳନା କରୁଥିଲେ।

   Related Posts