oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ଶାଶୂ ଘର ଛାଡିଲେ ଅଭିନେତ୍ରୀ ବର୍ଷା ପ୍ରିୟଦର୍ଶିନୀ, ୩୦ ସୁଦ୍ଧା ଘର ଛାଡିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥିଲେ ହାଇକୋର୍ଟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଉପର ତଳ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୁମ୍ଵାଇ : ଠକେଇର ଶିକାର ହେଲେ ଅନ୍ନୁ କପୁର, KYC ଅପଡେଟ୍ ବାହାନାରେ ଲୁଟି ନେଲେ ୪.୩୬ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ରାଜ୍ୟ ବାହାରକୁ ହେଉଥିଲା ଚାଲାଣ, ଚେକିଂ ବେଳେ କାର୍‌ରୁ ବାହାରିଲା ୧୦ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜଧାନୀର ବିଭିନ୍ନ ବାର୍‌ରେ ରେଡ୍‌, କଟକଣା ପରେ ବି ମାନୁନଥିଲେ ମାଲିକ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡୋନେସିଆ : ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଖେଳ ପଡ଼ିଆ; ଫୁଟବଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ଦଙ୍ଗା, ୧୨୭ ମୃତ, ଏକାଧିକ ଆହତ
  • ||

ବାୟୋ ବବଲରେ ପଶିଲା କରୋନା, ରଥଖଳାରେ ଆଉ ୨ ସେବାୟତ ପଜିଟିଭ୍

22/05/2021 at 12:49 PM

ପୁରୀ, ୨୨/୦୫:  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବାକୁ ବାୟୋ ବବଲ ଜାରୀ ପରେ ମଧ୍ୟ ଶନିବାର ରଥଖଳାରୁ ୨ ଜଣ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି। ପଜିଟିଭ ମଧ୍ୟରେ ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ମହାରଣା ଓ ଜଣେ ଭୋଇ ସେବାୟତ ରହିଛନ୍ତି। ଆଜିକୁ ମିଶାଇ ରଥଖଳାରେ ସମୁଦାୟ ୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି ପଜିଟିଭ ଆକ୍ରାନ୍ତ ସଂଖ୍ୟା। ସେମାନଙ୍କର ନୀଳାଚଳ ଭକ୍ତ ନିବାସରେ ଚିକିତ୍ସା ଚାଲିଛି ।

ଏବେ ମୋଟ ୭୯ ଜଣ ରଥ ନିର୍ମାଣକାରୀ ସେବକ କାମରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । ୩୦ ମହାରଣା, ୩୦ ଭୋଇ, ୪ କରତି, ୧୨ କମାର, ଅନ୍ୟ ୩ ଜଣ ସହାୟକ ସେବକ କାମରେ ଲାଗିଛନ୍ତି । କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବାୟୋ ବବଲ ବଳୟରେ ରଖାଯାଇଛି । ସମସ୍ତ ରଥ କାରିଗରଙ୍କୁ ପ୍ରଥମ ଡୋଜ୍‌ କରୋନା ଟିକା ଦିଆସରିଛି । ଏଥିସହ ସମସ୍ତଙ୍କ ନିମନ୍ତେ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଆଇସୋଲେସନ ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଇଛି । ରଥ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ ନିୟୋଜିତ ହେବାକୁ ଥିବା ସେବକଙ୍କୁ ସଂଗରୋଧରେ ରଖି ଯାଞ୍ଚ ବେଳେ ୨୦ ଜଣ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଜି ପୁଣି ୨ ସେବାୟତ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛି। ଜଣେ ସହଯୋଗୀ ମହାରଣା ଓ ଜଣେ ଭୋଇ ସେବାୟତ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଛନ୍ତ।

ଶୁକ୍ରବାର ୧୦ ଜଣ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ଗୁରୁବାର ୮ ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଥିଲେ । ୮ ଜଣଙ୍କ ଧ୍ୟରେ ୩ ଜଣ ମହାରଣା ଓ ୫ ଜଣ ଭୋଇ ସେବାୟତ ଥିଲେ । ଏମାନଙ୍କ ଭିତରେ କେହିବି ରଥ କାମରେ ନିୟୋଜିତ ହୋଇନାହାନ୍ତି । ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଛି । ରଥ ନିର୍ମାଣ ନିମନ୍ତେ କେହି ବି କାରିଗର ନିୟୋଜିତ ହେଲେ ସେମାନଙ୍କୁ ଅଲଗା ରଖି ପ୍ରଥମେ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର ପରୀକ୍ଷା କରାଯାଉଛି । ଯାଞ୍ଚ ପରେ ରିପୋର୍ଟ ହସ୍ତଗତ ହେବା ପରେ ଆବଶ୍ୟକ ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯାଉଛି । ନେଗଟିଭ୍‌ ରିପୋର୍ଟ ଆସୁଥିବା କାରିଗରଙ୍କୁ କାମରେ ଲଗାଯାଉଛି । ପଜିଟିଭ୍‌ ଆସୁଥିବା କାରିଗରଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟକୁ ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଚିକିତ୍ସା ବ୍ୟବସ୍ଥା କରାଯାଉଛି ।

   Related Posts