suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର: ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରିଷ୍ଠ କିରାଣୀ, ଲାଞ୍ଚ ନେବାବେଳେ ମାଡ଼ି ବସିଲେ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି: ଜୁଏଲାରୀ ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ଲୁଟିନେଲେ ୧୯ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୁନା ଗହଣା
  • ||
  • ପୁରୀ: ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରେ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କ ନୀତି ବିଳମ୍ବ, ଦର୍ଶନ ନପାଇ ଭକ୍ତ ଅସନ୍ତୋଷ
  • ||

ମାଛ ଜାଲରେ ପଡ଼ିଲା ୨କ୍ବିଣ୍ଟାଲର ହ୍ବେଲ୍ ସାର୍କ

20/02/2020 at 2:23 PM

ଗୋପାଳପୁର ୨୦/୨: ଗୋପାଳପୁର ନିକଟସ୍ଥ ନୂଆ ବକ୍ସିପଲ୍ଲୀ ପାଖ ବଙ୍ଗୋପସାଗର ତଟରେ ସାର୍କ ମାଛ । ବୁଧବାର ଭୋର୍‌ ସମୟରେ ସ୍ଥାନୀୟ କିଛି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ସମୁଦ୍ର ଭିତରୁ ଜାଲ ଟାଣି ଆଣିବା ବେଳେ ପ୍ରାୟ ୨୦୦ କିଲୋ ଓଜନର ମଧ୍ୟମ ଆକାରର ଏକ ସାର୍କ ମାଛ ଫସି ରହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ପାଇଥିଲେ । ତାହାର ପେଟ ପାଶ୍ୱର୍ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଧଳା ଥିବା ବେଳେ ଉପର ପାଶ୍ୱର୍ ଛିଟ ଇଷତ୍‌ ନୀଳ ଆକାରର ଥିଲା । ଜାଲରେ ଲାଗି ତାହା କୂଳକୁ ଚାଲି ଆସିଥିଲା । କୂଳରେ ତାହା ରହି ଛଟପଟ ହେଉଥିଲା ।

ତେବେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ତାହାକୁ ହାତରେ ଠେଲି ଠେଲି ସମୁଦ୍ରର କିଛି ଭିତରକୁ ନେଇଯିବା ପରେ ଅଗଭୀର ଜଳରେ ସାର୍କଟି ପହଞ୍ଚି ଯାଇଥିଲା । ତା ପରେ ସେ ପାଣି ଢେଉରେ ଭାସି ସମୁଦ୍ରର ଗଭୀରତାକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲା । ଯଦିଓ ମାଛଟିକୁ କୌଣସି ବିଶେଷଜ୍ଞ ଚିହ୍ନଟ କରିନାହାନ୍ତି ତେବେ ତାହା କୂଳରେ ଅଳ୍ପ ସମୟ ରହିବା ମଧ୍ୟରେ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀମାନେ ତାକୁ ସାର୍କ ବୋଲି କହୁଛନ୍ତି ।

ଏହା ହ୍ୱେଲ ସାର୍କ ପ୍ରଜାତିର ହୋଇପାରେ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ହ୍ୱେଲ ସାର୍କ ହେଉଛି ସବୁଠୁ ବଡ଼ ମାଛ । ଏହାର ପେଟ ପାଖ ଧଳା ଥାଏ ଏବଂ ଉପର ଛିଟ ଥାଏ ଯାହାକି ଆଜି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ଜାଲରେ ପଡ଼ିଥିବା ସାର୍କ ପାଖରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । ଏହି ସାର୍କ ମାଛ ଲମ୍ବ ଥିଲା ୧୫ ଫୁଟ ଓ ଓସାର ୫ ଫୁଟ ବୋଲି ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି । ଏମାନେ ସାଧାରଣତଃ ଗଭୀର ସମୁଦ୍ରରେ ରହିଥାନ୍ତି ।

   Related Posts