scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆତଙ୍କୀ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ ଫେଲ; ରାଜଘାଟରୁ ଦୁଇ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଗିରଫ

25/01/2019 at 4:32 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୨୫/୧ : ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଦିନେ ପୂର୍ବରୁ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଆତଙ୍କବାଦ ଆକ୍ରମଣ ଉଦ୍ୟମ କରୁଥିବା ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ଦୁଇଜଣ ଗିରଫ ହୋଇଛନ୍ତି | ଏମାନେ ଗିରଫ ହେବାପରେ ଏକ ବଡ ଆକ୍ରମଣ ଭୟ ଟଳି ଯାଇଛି | ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର  ସ୍ପେଶାଲ ସେଲର ଏକ ଟିମ ଗୁପ୍ତ ସୂଚନା ଆଧାରରେ ଶ୍ରୀନଗରରେ ନିକଟରେ ହୋଇଥିବା ସିଲସିଲେବାର ଗ୍ରେନେଡ଼ ଆକ୍ରମଣର ମାଷ୍ଟରମାଇଂଡ ଅବଦୁଲ ଲତିଫ କୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ,  ଆତଙ୍କବାଦୀ ସଂଗଠନ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦ ସଂଗଠନର ସଦସ୍ୟ ଅବଦୁଲ ଲତିଫ ଜାନୁଆରୀ ୨୬, ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଅବସରରେ ଦିଲ୍ଲୀର ଜନଗହଳିପୁର୍ଣ୍ଣ ଅଂଚଳରେ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା କରୁଥିଲା | ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ସ୍ପେଶାଲ ସେଲର ଏକ ଟିମ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ଯାଇଥିଲେ ଏବଂ ସେଠାରୁ ଦୁଇଟି ଗ୍ରେନେଡ଼ ଓ କିଛି ଗୋଳାବାରୁଦ ଜବତ କରିଥିଲେ | ଏହାଛଡା ଟିମ ବାନ୍ଦୀପୋରାରୁ ଆଉ ଏକ ଆତଙ୍କବାଦୀ ହିଲାଲକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲେ | ହିଲାଲ ଦିଲ୍ଲୀର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବା ପାଇଁ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲା |

ବହୁତ ସମୟର ଅପେକ୍ଷା ଏବଂ ପରିଶ୍ରମ ପରେ ପୋଲିସ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଥିଲା | ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ତାରିଖରେ ପୋଲିସ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ଶିବ କୁମାରଙ୍କୁ ସୂଚନା ମିଳିଥିଲା ଯେ, ଅବଦୁଲ ଲତିଫ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ କାହାକୁ ଦେଖା କରିବା ପାଇଁ ରାଜଘାଟ ପାଖକୁ ଆସିବ | ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ମିଳିବ ପରେ ରାଜଘାଟ ପାଖରେ ଏକ ଟିମ ନିୟୋଜିତ କରାଯାଇଥିଲା | ଜାନୁଆରୀ ୨୦ ତାରିଖ ବିଳମ୍ବିତ ରାତିରେ ଅବଦୁଲକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା |

ଗିରଫ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଠାରୁ ଦୁଇଟି ହେଣ୍ଡ ଗ୍ରେନେଡ଼, ଏକ ଅଟୋମେଟିକ ପିସ୍ତଲ ସମେତ ୨୬ ଟି ବୋମା ଜବତ କରାଯାଇଛି | ଏହାସହ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦ ଅପରେସନର କମାଣ୍ଡର ଆବୁ ମୌଜ, ଜିଲ୍ଲା କମାଣ୍ଡର ତାଲହା ଭାଇ, ଉମେର ଇବ୍ରାହିମ ନାମରେ ଜୈସ-ଏ-ମହମ୍ମଦର ୩ଟି ରବର ଷ୍ଟାମ୍ପ ଜବତ କରିଛି ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ସ୍ପେସିଆଲ ଟିମ |

ଅବଦୁଲ ଲତିଫର ସହଯୋଗୀ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କୁ କାବୁ କରିବା ପାଇଁ ଏସପି ଅକ୍ତର ସିଂଙ୍କ ନେତୃତ୍ତ୍ବରେ ଏକ ଟିମକୁ ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀର ପଠାଯାଇଛି |

ନିକଟରେ ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀର ଏବଂ ଶ୍ରୀନଗରର କେତେକ ସ୍ଥାନରେ ଅବଦୁଲ ଲତିଫ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣ ମାମଲାରେ ମାଷ୍ଟରମାଇଂଡ ଥିଲା | ଅବଦୁଲ ବିବାହିତ ଏବଂ ତାର ଦୁଇ ମାସର ଏକ ଶିଶୁ କନ୍ୟା ରହିଛି | ଦେଶର ରାଜଧାନୀରେ ଦିଲ୍ଲୀରେ  ବିଶେଷ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ, ମହତ୍ଵପୂର୍ଣ୍ଣ ଦିନମାନଙ୍କରେ ତଥା ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ଏବଂ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ ଭଳି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଦିବସ ଅବସରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀ ଆକ୍ରମଣ ଯୋଜନା ହୋଇଥାଏ | 

   Related Posts