suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

କାଶ୍ମୀରର ସୋନମାର୍ଗରେ ବଡ଼ ହିମ-ସ୍ଖଳନ, ଭିଡିଓ ଦେଖି ହେବେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ, ଦୁଇ ଦିନରେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଘଟଣା

14/01/2023 at 9:59 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ସୋନମାର୍ଗରେ ବଡ଼ ଧରଣର ହିମ-ସ୍ଖଳନର ଭିଡିଓ କ୍ୟାମେରାରେ କଏଦ ହୋଇଛି । ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କ ମନ ପସନ୍ଦର ଏହି ହିଲ୍ ଷ୍ଟେସନରେ ଗତ ଦୁଇ ଦିନରେ ଏହା ଦ୍ୱିତୀୟ ଘଟଣା । ଏକ କମ୍ପାନିର ବାରାକ ନିକଟରେ ଏହି ହିମ-ସ୍ଖଳନ ହୋଇଛି । ଘଟଣା ପରେ ସେଠାରେ ଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଭୟର ମାହୋଲ ରହିଛି । ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ସୋନମାର୍ଗର ସରବଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ଏହି କମ ତୀବ୍ରତାର ହିମ-ସ୍ଖଳନ ଘଟିଛି । ଏଠାରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ ସ୍ଥିତ ମେଘା ଇଞ୍ଜିନିୟରିଂ ଆଣ୍ଡ ଇନଫ୍ରାଷ୍ଟ୍ରକ୍ଚର ଲିମିଟେଡର ୱାର୍କଶପ ଚାଲିଛି । ତେବେ ସବୁ ଶ୍ରମିକ ସୁରକ୍ଷିତ ଥିବା କମ୍ପାନିର ଅଧିକାରୀମାନେ କହିଛନ୍ତି ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ ଯେ ଗାନ୍ଦେରବଲ ଜିଲ୍ଲାର ସୋନମାର୍ଗର ଏକ କମ୍ପାନି ସାଇଟରେ ହିମ-ସ୍ଖଳନ ଯୋଗୁଁ ଗୁରୁବାର ଦୁଇ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଦ୍ୱିତୀୟ ଘଟଣା ମଧ୍ୟ ଏହି ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି । ଗୋଟିଏ ବଡ଼ ବରଫ ଖଣ୍ଡ ବାରାକ ଆଡକୁ ମାଡି ଆସୁଥିବା ଭିଡିଓରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । କିଛି ସମୟରେ ବରଫର ସୁନାମୀ ବାରାକକୁ ଘେରି ନେଇଥିଲା ।  

ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରର ବାନ୍ଦୀପୋରା ଜିଲ୍ଲାର ଗୁରେଜ ସେକ୍ଟରର ଗୋଟିଏ ଗାଁରେ ଶନିବାର ହିମ-ସ୍ଖଳନ ହୋଇଥିଲା, କିନ୍ତୁ କୌଣସି କ୍ଷତିକ୍ଷତିର ସୂଚନା ମିଳି ନଥିଲା । ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଅନୁସାରେ, ଗୋଟିଏ ଦିନ ପୂର୍ବେ ମଧ୍ୟମରୁ ପ୍ରବଳ ବରଫପାତ ନେଇ ବାନ୍ଦୀପୋରା ସହ ୧୨ ଜିଲ୍ଲା ପାଇଁ ହିମ-ସ୍ଖଳନର ଚେତାବନୀ ଜାରି କରାଯାଇଛି।  

   Related Posts