scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଜାନୁଆରୀ ୨୧ ତାରିଖରେ ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣ : କେଉଁ ରାଶିରେ କ’ଣ ପ୍ରଭାବ ପଡିବ ଜାଣନ୍ତୁ

20/01/2019 at 3:00 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୦/୧ : ୨୦୧୯ ନୂଆବର୍ଷ ଆରମ୍ଭରୁ ହିଁ ଏଥର ସୂର୍ଯ୍ୟଗ୍ରହଣ ହୋଇଥିଲା ଆଉ ଆସନ୍ତା ୨୧ ତାରିଖରେ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣ ହେବାକୁ ଯାଉଛି । ବୈଜ୍ଞାନିକ ଦୃଷ୍ଟିକୋଣରୁ ଏହି ଚନ୍ଦ୍ରଗ୍ରହଣକୁ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ବ ଦିଆଯାଉଛି । କାରଣ ଏଥରର ପୂର୍ଣ୍ଣମି ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କୁ ବୈଜ୍ଞାନିକ ଭାଷାରେ ସୁପର ବ୍ଲଡ ଉଲଫ ମୁନ୍‌ କୁହାଯାଉଛି । ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏଥରର ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ଚନ୍ଦ୍ର ଅନ୍ୟ ଥରର ପୂର୍ଣ୍ଣମୀ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କଠାରୁ ୧୪ ପ୍ରତିଶତ ବଡ ଏବଂ ୩୦ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଉଜ୍ବଳ ଦେଖାଯିବେ । କର୍କଟ ରାଶିର ଦେବତା ହେଉଛନ୍ତି ଚନ୍ଦ୍ର | ଏଥର ଗ୍ରହଣରେ ଚନ୍ଦ୍ରଙ୍କ ଗ୍ରହ କର୍କଟରେ ହିଁ ଗ୍ରହଣ ଲାଗିବ | କର୍କଟ ଜଳୀୟ ରାଶି ହୋଇଥିବାରୁ ଜଳୀୟ ତତ୍ୱରେ ହଇଚଇ ସୃଷ୍ଟି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ତେବେ ଚନ୍ଦ୍ର ଗ୍ରହଣର ପ୍ରଭାବ କେଉଁ ରାଶିରେ କିଭଳି ପଡିବ ଜାଣନ୍ତୁ :

ମେଷ : ମେଷ ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ଜ୍ୱର କିମ୍ବା ହୃଦୟ ଜନିତ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ପଡିବ | ଆଇନଗତ ଏବଂ ବିବାଦୀୟ ମାମଲାରୁ ନିଜକୁ ଦୁରେଇ ରଖନ୍ତୁ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ସୁନା ଧାରଣ କରନ୍ତୁ ତଥା ଗହମ, ଗୁଡ କିମ୍ବା ନାଲି ଜିନିଷ ଦାନ କରିବେ |

ବୃଷ : ଏହି ରାଶି ବିଶେଷଙ୍କୁ ଅନାବଶ୍ୟକ ପୀଡାରୁ ନିଜକୁ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ହେବ | ବାତ ରୋଗୀ ସାବଧାନତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ରୁପା ଧାରଣ କରନ୍ତୁ ଏବଂ କ୍ଷୀର ଓ କ୍ଷୀରରୁ ତିଆରି ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରିବେ |

ମିଥୁନ : ପାଚନ ଏବଂ ରକ୍ତ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ରୋଗ ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସବୁଜ ଜିନିଷ ଦାନ କରିବେ |

କର୍କଟ : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ମସ୍ତିସ୍କ ଏବଂ ସ୍ନାୟୁ ଜନିତ ରୋଗର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣାଭୂଷଣ, ଘିଅ ଏବଂ ମୌସମ୍ବି ଫଳ ଦାନ କରିବେ |

ସିଂହ : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷ ନିଜ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ପ୍ରତି ବିଶେଷ ଧ୍ୟାନ ଦେବାକୁ ହେବ | ନଚେତ ଅସୁବିଧାର ସମ୍ମୁଖୀନ ହେବାକୁ ପଡିପାରେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ଡ୍ରାଏଫ୍ରୁଟସ, ଖୁଆ, ଘିଅ ଆଦି ଦାନ କରିବେ |

କନ୍ୟା : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଜନିତ ଏବଂ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତ ଚାପ ଜନିତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ମୁଗ, ଖାରା ଖାଦ୍ୟ, କ୍ଷୀରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ତଥା ପନ୍ନା ଦାନ କରିବେ |

ତୁଳା :ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ହୃଦୟ ଜନିତ ପୀଡା ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି | ସେଥିପାଇଁ ସତର୍କତା ଅବଲମ୍ବନ କରିବେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ରାଶି, ସୋରିଷ, ସବୁଜ ପନିପରିବା. ହୀରା ଏବଂ ଓପଲ ଦାନ କରିବେ |

ବିଛା : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ଜ୍ୱର କିମ୍ବା ସଂକ୍ରାମକ ରୋଗର ଆଶଙ୍କା ରହିଛି | ରୋଗରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ ସତର୍କ ରହିବେ | ଯାତ୍ରାବେଳେ ସାବଧାନ ରହିବେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବା ପାଇଁ ସ୍ୱର୍ଣ୍ଣାଭୂଷଣ ପରିଧାନ କରିବେ | ଏହାସହ ଗହମ, ଗୁଡ, ସୁନା ଏବଂ ନାଲି ଓ ହଳଦିଆ ଫଳ ଦାନ କରିବେ |

ଧନୁ : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ରକ୍ତ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ଶ୍ୱାସ ରୋଗ ଥିଲେ ନିଜର ଖାସ ଯତ୍ନ ନେବେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ଘିଅ, ଗହମ, ଡାଲି, ତମ୍ବା ବା ସୁନା ଦାନ କରିବେ |

ମକର : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ଗଣ୍ଠି ରୋଗର ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ରୁପା ଏବଂ ଷ୍ଟିଲ ବାସନ ଦାନ କରିବେ |

କୁମ୍ଭ : ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ଲିଭର ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟା ଦେଖାଦେଇପାରେ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ବଂଚିବା ପାଇଁ କ୍ଷୀରରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଖାଦ୍ୟ ଦାନ କରିବେ |

ମୀନ: ଏହି ରାଶି ବ୍ୟକ୍ତି ବିଶେଷଙ୍କୁ ଉଚ୍ଚ ରକ୍ତ ଚାପ ସମ୍ବନ୍ଧୀୟ ସମସ୍ୟାରୁ ନିଜକୁ ଦୁରେଇ ରଖିବାକୁ ହେବ | ଗ୍ରହଣର କୁପ୍ରଭାବରୁ ରକ୍ଷା ପାଇଁ ନାଲି ଏବଂ ହଳଦିଆ ବସ୍ତୁ ଦାନ କରିବେ |

   Related Posts