scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ୧୯ ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କ ସମେତ ୪୫ ଜଣ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ ଛଟେଇ : ରୋଗୀସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବା ଆଶଂକା

12/10/2018 at 7:10 PM

ଜୟପୁର ୧୨|୧୦: ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରୁ ଛଟେଇ ହୋଇଛନ୍ତି ୧୯ ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ ୪୫ ଜଣ ଅସ୍ଥାୟୀ କର୍ମଚାରୀ । ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ କାମ କରି ଆସୁଥିବା ଏହି କର୍ମଚାରୀମାନେ  ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପାଣ୍ଠିରୁ ମାସିକ ଦରମା ପାଉଥିଲେ ।  ହେଲେ ଏବେ ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତିରେ ଆଉ ଅର୍ଥବଳ ନଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କୁ  ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି। ବଦଳରେ ଏମାନଙ୍କୁ ଏକ ଆଉଟ ସୋର୍ସିଂ ସଂସ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ଡାକ୍ତରଖାନା ତରଫରୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦିଆଯାଇଛି । ହେଲେ ଏହାକୁ ନେଇ ଏବେ ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଭିତରେ ଉଠିଛି ବିରୋଧର ସ୍ବର । ସେପଟେ ଛଟେଇକୁ ନେଇ କିନ୍ନରମାନେ ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ଚେତାବନୀ ଦେଲେଣି ।….

ନିଯୁକ୍ତି ଦେଇ ସ୍ବାବଲମ୍ବୀ ହେବାର ଆଶା ଦେଖାଇଲେ । ନୂଆ କରି ଜୀବନ ବଂଚିବାର ରାହା ଦେଖାଇଲେ । ହେଲେ ମାତ୍ର କିଛି ମାସ ଯାଇନି, ସବୁ ସ୍ବପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଚୁରମାର କରିଦେଲେ । ଆମେ କହୁଛୁ ନିକଟରେ ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ନିଯୁକ୍ତି ପାଇଥିବା ଏହି ୧୯ଜଣ କିନ୍ନରଙ୍କ କଥା । ରୋଗୀଙ୍କ ସେବା କରିବା ସହ କିଛି ମାସ ତଳେ ଆତ୍ମନିର୍ଭରଶୀଳ ହୋଇ ବଞ୍ଚିବାର ସ୍ବପ୍ନ ଏମାନଙ୍କୁ ଆନନ୍ଦିତ କରିଥିଲା । ହେଲେ କିଛି ଦିନ ନପୁରୁଣୁ ସେମାନଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନକୁ ଭାଙ୍ଗି ଦେଇଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । କାହିଁକି ନା’ ପୂର୍ବରୁ ରୋଗୀ କଲ୍ୟାଣ ସମିତି ପାଣ୍ଠିରୁ ଏମାନଙ୍କୁ ଦରମା ଦିଆଯାଉଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପାଣ୍ଠି ଖାଲି ହୋଇଯାଇଥିବାରୁ ଏମାନଙ୍କୁ କାମରୁ ଛଟେଇ କରାଯାଇଛି । ଖାଲି ଏଇ ୧୯ଜଣ କିନ୍ନର ନୁହନ୍ତି ଏମାନଙ୍କ ସହ ମୋଟ ୪୫ଜଣଙ୍କୁ ଛଟେଇ କରିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ । ଆଉ କୌଣସି ଆଉଟ୍‌ ସୋର୍ସିଂ ସଂସ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ଦେବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି ।ହେଲେ ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କ ଏଭଳି ଆକ୍ସନକୁ ନେଇ ଏବେ ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଏହି ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀ ।

ଛଟେଇ ବାତିଲ ସହ ପୁନଃ ନିଯୁକ୍ତି ନେଇ ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ଅଧୀକ୍ଷକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସମାଧାନର ବାଟ ବାହାରି ପାରିନି । ଛଟେଇ କର୍ମଚାରୀମାନେ ଆଉଟ ସୋର୍ସିଂ ସଂସ୍ଥା ମାଧ୍ୟମରେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ପୁଣି ଥରେ କାମ କରିବାର ସୁଯୋଗ ପାଇବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରଖାନା କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ।

ଜିଲ୍ଲା ମୁଖ୍ୟ ଚିକିତ୍ସାଳୟର ମାନ୍ୟତା ପାଇବାଥିବା ଜୟପୁର ଡାକ୍ତରଖାନା ଆସନ୍ତା ୧୫ରେ ଫୁଲବାଡ ନୂଆ କ୍ୟାମ୍ପସକୁ ସ୍ଥାନାନ୍ତର ହେଉଛି । ହେଲେ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ଏଭଳି ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ କରାନଗଲେ ରୋଗୀ ସେବା ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ ହେବାର ଆଶଙ୍କା ସୃ୍ଷ୍ଟି ହୋଇଛି ।

   Related Posts