oroinfra
maganna
anutap
FileReOpen
TASTEtheBEST
EVOS_WebBanner_728X90
oroinfra
ChampionMaganna_WebBanner_728X90
Anutap_WebBanner_728X90
FileReOpen_WebBanner_728X90
TASTEtheBEST_WebBanner_728X90
EVOS_WebBanner_728X90
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅଷ୍ଟାଦଶ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୁସ୍ତକ ମେଳା, ଭିଡ ଜମାଉଛନ୍ତି ପୁସ୍ତକପ୍ରେମୀ

4/02/2019 at 4:12 PM

କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ୪|୧: ବହିଟିଏ, ବନ୍ଧୁ ଟିଏ । ଏହି ବାର୍ତ୍ତା ନେଇ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଅଷ୍ଟାଦଶ କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ପୁସ୍ତକ ମେଳା । ଶୀତୁଆ ସଂଧ୍ୟାରେ ମେଳା ପରିସରରେ ଜମୁଛି ପୁସ୍ତକପ୍ରେମୀଙ୍କ ଭିଡ । ମନ ପସନ୍ଦର ବହି କିଣିବା ସହିତ ସାଂସ୍କୃତିକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ମଜା ନେଉଛନ୍ତି ଦର୍ଶକ ।

କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ାରେ ଚାଲିଛି ଅଷ୍ଟାଦଶ ପୁସ୍ତକ ମେଳା । ପାଠକ ଖୋଜୁଥିବା ବହିଟି ବଜାରରେ ମିଳୁନଥିବାରୁ ପୁସ୍ତକ ମେଳାରେ ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି । ଏ ଷ୍ଟଲରୁ ସେ ଷ୍ଟଲ ବୁଲି ବୁଲି ନିଜ ପ୍ରିୟ ଲେଖକଙ୍କ ବହି ଖୋଜୁଛନ୍ତି ପାଠକ । ଗଳ୍ପ, ଉପନ୍ୟାସ, କବିତା, ଆତ୍ମଜୀବନୀ, ଜୀବନୀ, ଭ୍ରମଣକାହାଣୀ, ଶିଶୁ ସାହିତ୍ୟ, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ, ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଓ ରୋଷେଇ ସଂପର୍କିତ ପୁସ୍ତକ ସବୁ କିଛି ମିଳୁଛି ହାତ ପାଆନ୍ତାରେ ।

ସଂଧ୍ୟା ହେଲେ ଭିଡ ଜମାଉଛନ୍ତି କବି ଓ ଲେଖକମାନେ । ପୁସ୍ତକ ମେଳା ମଂଚରେ ଆୟୋଜିତ କବିତା, ଗଳ୍ପ ଆସର ଏବଂ ସାରସ୍ବତ ଆଲୋଚନାରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରି ପରିବେଶକୁ ସାହିତ୍ୟମୟ କରି ଦେଉଛନ୍ତି ଏମାନେ । 

‘କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ଇଭେଣ୍ଟ ମ୍ୟାନେଜର୍ସ’ ପକ୍ଷରୁ ଗତ ୨୦୦୦ ମସିହାରୁ ନିୟମିତ ଭାବେ ସ୍ଥାନୀୟ ଟେଲିକମ୍ ପଡିଆରେ ଆୟୋଜିତ ହେଉଛି ଏହି ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ପୁସ୍ତକ ମେଳା । ଚଳିତ ବର୍ଷ ପ୍ରାୟ ୫୫ ରୁ ଅଧିକ ପୁସ୍ତକ ବିକ୍ରେତା ଓ ପ୍ରକାଶକ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି ଏଥିରେ । ପ୍ରତି ସଂଧ୍ୟାରେ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେଉଛି । 

ରାଜ୍ୟ ସଂସ୍କୃତି ଓ ପର୍ଯ୍ୟଟନ ବିଭାଗ ସହାୟତାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ପୁସ୍ତକମେଳାରେ ଜିଲ୍ଲାର ବିଭିନ୍ନ ସ୍କୁଲ କଲେଜର ଛାତ୍ର ଛାତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରୁଛନ୍ତି । ପୁସ୍ତକ ବିକ୍ରେତାମାନେ ମଧ୍ୟ ବେଶ୍ ଦୁଇ ପଇସା ରୋଜଗାର କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts