suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

ଇତିହାସ ରଚିଲେ ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ୟଶ ଚାୱଡେ, ଜୁନିୟର କ୍ରିକେଟ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ହାସଲ କଲେ ଅପରାଜିତ ୫୦୮ ରନ

14/01/2023 at 6:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ମୁମ୍ୱାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ ଜୁନିୟର ଇଣ୍ଟର-ସ୍କୁଲ(ଅଣ୍ଡର-୧୪) କ୍ରିକେଟ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଅପରାଜିତ ୫୦୮ ରନ କରି ୧୩ ବର୍ଷୀୟ ୟଶ ଚାୱଡେ କିର୍ତ୍ତୀମାନ ସ୍ଥାପନ କରିଛନ୍ତି । ୟଶଙ୍କ ଏହି ପାଳିକୁ ନେଇ ସମସ୍ତେ ପ୍ରଂଶସା କରୁଛନ୍ତି । ୫୦୮ ରନର ପାଳିରେ ୟଶଙ୍କ ବ୍ୟାଟରୁ ୮୧ଟି ଚୌକା ଏବଂ ୧୮ଟି ଛକା ବାହାରିଥିଲା । ଏହାସହ ୟଶ ଚାୱଡେ ଭାରତୀୟ ମାଟିରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା କୌଣସି ଇଣ୍ଟର-ସ୍କୁଲ କ୍ରିକେଟ୍ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ସୀମିତ ଓଭର ଫର୍ମାଟରେ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ରନ ହାସଲ କରିଥିବା ଖେଳାଳି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ୟଶ ଚାୱଡେଙ୍କ ୫୦୮ ରନ ବଳରେ ସରସ୍ୱତୀ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଟିମ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୪୦ ଓଭରରେ ବିନା କୌଣସି ୱିକେଟ୍ ହରାଇ ୭୧୪ ରନର ବିଶାଳ ସ୍କୋର କରିଥିଲା । ୟଶଙ୍କ ସାଥୀ ଓପନର ତିଲକ ୱାକୋଡେ ୯୭ ବଲରୁ ୧୨୭ ରନ କରି ଏହି ରେକର୍ଡ ପାର୍ଟନରଶିପରେ ସହଭାଗୀ ହୋଇଥିଲେ । ତେବେ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ କଥା ହେଉଛି ୭୧୫ର ଟାର୍ଗେଟକୁ ପିଛା କରି ବିପକ୍ଷ ଦଳ ସିଦ୍ଧେଶ୍ୱର ବିଦ୍ୟାଳୟ ଟିମ୍ ପାଞ୍ଚ ଓଭରରେ ମାତ୍ର ୯ ରନରେ ଅଲଆଉଟ୍ ହୋଇଥିଲା ।

ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟରେ ୫୦୦ରୁ ଅଧିକ ରନ କରିବାରେ ୟଶ ଚାୱଡେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଖେଳାଳି ହୋଇଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀଲଙ୍କାର ଚିରାଥ ସେଲେପେରୁମା ଏହି ଉପଲବ୍ଧି ହାସଲ କରିସାରିଛନ୍ତି । ସେଲେପେରୁମା ୨୦୨୨ ଅଗଷ୍ଟରେ ଅଣ୍ଡର ୧୫ ଇଣ୍ଟର-ସ୍କୁଲ ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟରେ ଅପରାଜିତ ୫୫୩ ରନ କରିଥିଲେ।

   Related Posts