scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ତବରେସ୍ ଅନସାରୀ ମୋବ୍ ଲିଚିଂ ମାମଲା; ୧୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ

28/06/2023 at 9:11 AM

ରାଞ୍ଚି: ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡ ତବରେସ୍ ଅନସାରୀ ମୋବ୍ ଲିଚିଂ ମାମଲାରେ ୧୧ଜଣ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ । ଝାଡ଼ଖଣ୍ଡର ସରାଇକେଲା କୋର୍ଟ ମାମଲାର ଶୁଣାଣି କରି ୧୩ଜଣ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୧ଜଣଙ୍କୁ ଦୋଷୀ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ଜୁଲାଇ ୫ ତାରିଖରେ ଦୋଷୀଙ୍କୁ ଦଣ୍ଡଦେଶ ଶୁଣାଇବେ ଅଦାଲତ ।

ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଜଣେ ଅଭିଯୁକ୍ତ କୌଶଳ ମହାଲୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ବେଳେ ଅନ୍ୟ ୨ଜଣଙ୍କ ବିରୋଧରେ ପ୍ରମାଣ ଅଭାବରୁ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ କରାଯାଇଛି । ତେବେ ୧୦ ଦୋଷୀ ହେଲେ ଭୀମ୍ ସିଂହ ମୁଣ୍ଡା,  କମଲ ମାହାତୋ, ମଦନ ନାଏକ, ଅତୁଲ ମହାଲୀ, ସୁମନ୍ତ ମାହାତୋ, ବିକ୍ରମ ମଣ୍ଡଳ, ଚାମୁ ନାଏକ, ପ୍ରେମଚାନ୍ଦ ଏବଂ ମହେଶ ମହାଲି।  

ସରକାରୀ ଓକିଲ ଅଶୋକ କୁମାର କହିଛନ୍ତି, ତବରେସ୍ ଅନସାରୀ ମୋବ୍ ଲିଚିଂ ମାଲମାରେ ୧୩ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଶୁଣାଣି ବେଳେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଛି । ସେହିପରି ଅନ୍ୟ ଦୁଇଜଣ ନିର୍ଦ୍ଦୋଷରେ ଖଲାସ ହୋଇଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ପ୍ରକାଶ ମଣ୍ଡଳ ବା ପପୁ ଆରମ୍ଭରୁ ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ହାଜତରେ ବନ୍ଦ ରହିଛନ୍ତି ।

ଏହି ମୋବ୍ ଲିଚିଂ କେସ୍ ୨୦୧୯ ମସିହାର । ତବରେସ୍ ଅନସାରୀଙ୍କୁ ଏକ ଚୋରି ମାମଲାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତମାନେ ପିଟି ପିଟି ହତ୍ୟା କରିଥିଲେ । ୨୦୧୯ ଜୁନ୍ ୧୭ ତାରିଖରେ ଏକ ମୋଟର ସାଇକେଲ୍ ଚୋରି କେସରେ ତବରେସକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ମାନେ ଖୁଣ୍ଟରେ ବାନ୍ଧି ନିର୍ଦ୍ଧୁମ ପିଟିଥିଲେ । ଏହି ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ସରାଇକେଲା-ଖରସୁଆଁ ଜିଲ୍ଲାର ଧତକଡିହି ଗାଁରେ ଘଟିଥିଲା । ୧୮ ତାରିଖ ଦିନ ପୋଲିସ ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚି ଅନସାରୀକୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରିଥିଲା । ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବାରୁ ତାକୁ ଜାମସେଦପୁର ଟାଟା ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି କରାଯାଇଥିଲା । ସେଠାରେ ତବକେସର ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ୧୩ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଲାଣ କରିଥିଲା ।  

   Related Posts