Showcase2022
Showcase2022
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଦ୍ରକ: ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ନିଲମ୍ୱିତ ହେଲେ ରାଜସ୍ୱ ନିରୀକ୍ଷକ, କହିଥିଲେ ମୋ ମୁଣ୍ଡର ଦାମ୍‌ କଣ ୨୦୦ ଟଙ୍କା ?
  • ||
  • ବାରିପଦା:ସରକାରୀ ବସଷ୍ଟାଣ୍ଡ ସମ୍ମୁଖରେ ଭୟାବହ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୪ ଦୋକାନ ଓ ହୋଟେଲ ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||

ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାନ ପର୍ବରେ ୧୦୫ ବର୍ଷିୟା ବୃଦ୍ଧା ସାମିଲ, ପୋଷ୍ଟାଲ୍ ବାଲଟ୍ ବଦଳରେ ବୁଥ୍ ଦେଲେ ଭୋଟ୍, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶର ନାରୋ ଦେବୀ

12/11/2022 at 4:49 PM

ଧର୍ମଶାଳା: ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାନ ପର୍ବରେ ସାମିଲ ହେଲେ ୧୦୫ ବର୍ଷିୟା ବୃଦ୍ଧା । ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗଙ୍କ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନକୁ ଏଡ଼ାଇ ପୋଲିଂ ବୁଥ୍ ମୁହାଁ ହୋଇ ଦେଲେ ଭୋଟ୍ । ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ପାଇଁ ବିକଳ୍ପ ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୁଥ୍‌କୁ ଆସି ନିଜ ପସନ୍ଦର ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ନାରୋ ଦେବୀ ପୋଷ୍ଟାଲ୍ ବାଲଟ୍‌ରେ ଭୋଟ୍ ନଦେଇ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସି ମତସାବ୍ୟସ୍ତ କରିଛନ୍ତି ।

ଶନିବାର ହିମାଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା । ଗଣତନ୍ତ୍ରର ମହାନ ପର୍ବରେ ସାମିଲ ହୋଇଛନ୍ତି ସମସ୍ତେ । ତେବେ ଚାମ୍ବା ଜିଲ୍ଲାର ଚୁରାହ ବିଧାନସଭା ଆସନରେ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରରୁ ଆସି ଭୋଟ୍ ଦେଇଛନ୍ତି ୧୦୫ ବର୍ଷିୟା ବୃଦ୍ଧା । ୮୦ ବର୍ଷରୁ ଅଧିକ ବୟସ୍କଙ୍କ ପାଇଁ ପୋଷ୍ଟାଲ ବାଲଟ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଭୋଟ୍ ଦେବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା ରହିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନରୋ ଦେବୀ ବିକଳ୍ପ ବ୍ୟବସ୍ଥାକୁ ଏଡ଼ାଇ ମତଦାନ କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଆସି ଇଭିଏମ୍ ମେସିନରେ ଭୋଟ୍ ଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଗଣତନ୍ତ୍ରର ପବିତ୍ର ପର୍ବରେ ନିଜକୁ ସାମିଲ କରି ଅନ୍ୟମାନଙ୍କ ପାଇଁ ଉଦାହରଣ ପାଲଟିଯାଇଛନ୍ତି ।

ହିମାଳଚଳ ପ୍ରଦେଶରେ ବିଧାନସଭା ପାଇଁ ଭୋଟିଂ ଚାଲିଛି । ସକାଳ ୮ଟାରୁ ମତଦାନ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିବାବେଳେ ଏହା ସଂଧ୍ୟା ଯାଏଁ ଚାଲିବ । ମୋଟ୍ ୬୮ଟି ଆସନରେ ମତ ସାବ୍ୟସ୍ତ କରୁଛନ୍ତି ଭୋଟର । ୨୪ ମହିଳାଙ୍କ ସମେତ ମୋଟ୍ ୪୧୨ଜଣ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କ ଭାଗ୍ୟ ପରୀକ୍ଷା ଚାଲିଛି । ଦିନ ୩ଟା ସୁଦ୍ଧା ୫୫ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟିଂ ହୋଇଥିବା ରେକର୍ଡ କରାଯାଇଛି ।..

   Related Posts