AKK 2023
Hari omm 2
AKK2023
hari om films
WEB_F-8
HARI-OMM_728X90_B
WEB_F-9
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଝାରସୁଗୁଡା:୮ ଦିନ ପରେ ବି ନବ ଦାସଙ୍କ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପୋଲିସର ହାତ ଖାଲି
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ, ରିକ୍ଟର ସ୍କେଲରେ ୭.୮ର ତ୍ରୀବତା ରେକର୍ଡ
  • ||

ଜୋର୍‌ଦାର ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୧କୋଟି ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌

2/03/2020 at 6:15 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨/୩: ଲଗାତର ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନରେ ବି ରାଜଧାନୀ ସମେତ ରାଜ୍ୟର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ ଜୋରଦାର୍‌ ହୋଇଛି । ୨୪ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ଠାରୁ ପ୍ରାୟ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟ କରାଯାଇଛି । ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୨ଟି ବସ୍‌କୁ ସିଜ୍‌ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । ଉଭୟ ଗାଡ଼ିକୁ ୨୫ହଜାର ୫ଶହ ଲେଖାଏଁ ୫୧ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଗାଡ଼ି ଚେକିଂ ଆଳରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତାଘାଟ ସମସ୍ୟାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

ଜୋର୍‌ଦାର ହୋଇଛି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂ । ୨୪ଘଣ୍ଟା ଭିତରେ ଆଦାୟ ହେଲାଣି ପ୍ରାୟ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ୍‌। ୩ହଜାର ୮୭୦ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କ ଚାଲାଣ କଟିଛି । ଆରଟିଓ ୧୭ଶହ ୫୮ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ୮୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟ କରିଥିବା ବେଳେ ୨୧ଶହ ୧୨ଜଣଙ୍କ ଠାରୁ ୧୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଆଦାୟ କରିଛି ପୋଲିସ । ସୋମବାର ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ୨ଟି ବସ୍‌କୁ ସିଜ୍‌ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । ଉଭୟଗାଡ଼ିକୁ ୨୫ହଜାର ୫୦୦ଲେଖାଏଁ ୫୧ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍‌ କରାଯାଇଛି । ସେପଟେ ଗାଡ଼ି ଚେକିଂ ଆଳରେ ସାଧାରଣ ଲୋକଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଉଥିବା କଂଗ୍ରେସ ଅଭିଯୋଗ କରିଥିବା ବେଳେ ରାସ୍ତାଘାଟ ସମସ୍ୟାକୁ ଦାୟୀ କରିଛନ୍ତି ଲୋକେ ।

ଡେଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ସରୁ ସରୁ ରାଜ ରାସ୍ତାରେ ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ଚେକିଂକୁ ଜୋର୍‌ଦାର୍‌ କରିଦେଇଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ ଓ ପୋଲିସ । ସେପଟେ ଆରଟିଓ ଅଫିସରେ କର୍ମଚାରୀ ନାହାନ୍ତି । ଏପଟେ ପାର୍କିଂ ଓ ଆନୁସଙ୍ଗିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିବା ବେଳେ କେବଳ ଫାଇନ୍‌ ଆଦାୟକୁ ଏବେ ଯେମିତି ଟାର୍ଗେଟ୍‌ କରିଛି ପରିବହନ ବିଭାଗ । 

ଏଭଳି ପରିସ୍ଥିତିରେ ବିଭାଗୀୟ ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କହିବା କଥା,  କୁଆଡ଼େ ଧନଜୀବନ ସୁରକ୍ଷା ସରକାରଙ୍କ ଲକ୍ଷ୍ୟ । ନୂଆ ନିୟମ ଦ୍ବାରା ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଦୁର୍ଘଟଣା ହାର ୫୦ପ୍ରତିଶତ କମିଛି । ଲୋକଙ୍କ ହିତ ପାଇଁ ଆଇନ୍‌ ହୋଇଛି । ଆରଟିଓମାନଙ୍କୁ ଲୋକଙ୍କ ସହ ଭଦ୍ର ବ୍ୟବହାର କରିବାକୁ ନିର୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଲୋକଙ୍କୁ ୬ମାସ ସମୟ ଦିଆଯିବା ପରେ ପୁଣି କଡ଼ାକଡ଼ି ହୋଇଛି ଟ୍ରାଫିକ୍‌ ନିୟମ । ଏହାକୁ ନେଇ ସାଧାରଣ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ସଚେତନ ହେବା ଜରୁରୀ ।

   Related Posts