୧୧୨ ବିଲିୟନ୍ ଡଲାର ସହ ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓର ହୋଇପାରେ ଲିଷ୍ଟିଂ, ୨୦୨୫ ସୁଦ୍ଧା ଆସିପାରେ IPO

Published By : Prameya-News7 Bureau | July 11, 2024 IST

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ: ରିଲାଏନ୍ସ ଉଦ୍ୟୋଗର ଟେଲିକମ୍ କମ୍ପାନି ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ୨୦୨୫ରେ ସମ୍ଭାବିତ ରୂପେ ୧୧୨ ବିଲିୟନ ଡଲାର ଭେଲ୍ୟୁଏସନ ସହ ବଜାରରେ ସୂଚୀବଦ୍ଧ ହୋଇପାରେ । ଗ୍ଲୋବାଲ୍ ବ୍ରୋକରେଜ ଫାର୍ମ ଜେଫରିଜ ଜୁଲାଇ ୧୦ରେ ଏକ ରିପୋର୍ଟରେ କହିଛି ଯେ ରିଲାଏନ୍ସ ଲିମିଟେଡ୍ ସଠିକ୍ ଭେଲ୍ୟୁଏସନ ମିଳିବା ପରେ ଜିଓ ପ୍ଲାଟଫର୍ମକୁ ଅଲଗା କରି ଲିଷ୍ଟିଂ କରିପାରେ ।

ଜେଫରିଜ କହିଛି, ଯଦି ଜିଓ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିର ଷ୍ଟେବଲ ଆଉଟଲୁକରୁ ଅଲଗା ହୁଏ, ତେବେ ଆମ ପାଇଁ ଆରଆଇଏଲ ଷ୍ଟକର ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ୩,୫୮୦ ଟଙ୍କା ହେବ । ଯଦି ଆଇପିଓ ଆସେ ତେବେ ବେସ୍ କେସ୍‌ରେ ଆରଆଇଏଲର ଉଚିତ ମୂଲ୍ୟ ୩,୩୬୫ ଟଙ୍କା ଯାଏ ଖସି ଆସିବ ।

କମ୍ପାନି ଅଲଗା କରିବା ମାମଲାରେ ଜେଫରିଜର ଟାର୍ଗେଟ୍ ପ୍ରାଇସ୍ ଏହାର ବେସ୍ ପ୍ରାଇସଠାରୁ ୧୪ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧିର ସଂକେତ ଦେଉଛି । ବୁଲ୍ କେସ୍‌ରେ ଆରଆଇଏଲର ଷ୍ଟକ୍ ପ୍ରାଇସ୍ ୩୭୦୦ ଟଙ୍କା ରହିବ, ଯାହା ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧିର ସଂକେତ ଦେଉଛି ।

ଜେଫରିଜ କହିଛି, ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ଆମ ମତରେ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡର ବର୍ଷ ୨୫ (CY୨୫) ସମ୍ଭାବିତ ପବ୍ଲିକ୍ ଲିଷ୍ଟିଂ ହୋଇପାରେ । ଆର୍‌ଆଇଏଲ୍ ଜିଓକୁ ଆଇପିଓ କିମ୍ୱା ଅଲଗା କରିବା ଉପରେ ବିଚାର କରିପାରେ, ଯାହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ଜିଓ ଫାଇନାନସିଆଲ୍ ସର୍ଭିସେସ୍ ସହ କରିଥିଲା ।

ଟ୍ରାଇର ଏପ୍ରିଲ୍ ଡାଟା ଅନୁସାରେ, ରିଲାଏନ୍ସ ଜିଓ ପାଖରେ ମୋଟ ୪୮୪.୦୪ ମିଲିୟନ ଅର୍ଥାତ୍ ୪୮.୪୦ କୋଟି ୟୁଜର୍ସ ଅଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ଏୟାରଟେଲ୍ ପାଖରେ ୨୭୫.୪୧ ମିଲିୟନ (୨୭.୫୪ କୋଟି) ଏବଂ ଭୋଡାଫୋନ ପାଖରେ ୧୨୬.୪୪ ମିଲିୟନ (୧୨.୬୪ କୋଟି) ୟୁଜର ଅଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ସରକାରୀ କମ୍ପାନି ବିଏସଏନଏଲ୍ ପାଖରେ ୨୪.୯୮ ମିଲିୟନ (୨.୪୯ କୋଟି) ୟୁଜର ଅଛନ୍ତି ।

 

News7 Is Now On WhatsApp Join And Get Latest News Updates Delivered To You Via WhatsApp

Rath Yatra

Copyright © 2024 - Summa Real Media Private Limited. All Rights Reserved.