Hari omm 2
hari om films
AKK 2023
AKK2023
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
WEB_F-8
WEB_F-9
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବ ଦାସଙ୍କ ପରଲୋକ ।। ଭୁବନେଶ୍ୱର ଆପୋଲୋ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ମୃତ୍ୟୁ ।। ରବିବାର ପୂର୍ବାହ୍ନରେ ବ୍ରଜରାଜନଗର ଗାନ୍ଧିଛକ ନିକଟରେ ହୋଇଥିଲା ଗୁଳିମାଡ।। ଏସଆଇଙ୍କ ଗୁଳିରେ ଗୁରୁତର ଆହତ ହୋଇଥିଲେ ନବ ଦାସ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ପାରିବାରିକ କଳହର କରୁଣ ପରିଣତି, ସ୍ୱାମୀକୁ କିରୋସିନି ଢାଳି ଜାଳିଦେଲା ସ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ଇରାନ : ୭ ମୃତ, ୪୪୦ରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ସହିଦ ବାଜି ରାଉତଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି, ୩୭୫ଫୁଟର ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଶୋଭାଯାତ୍ରା କଲା ଢେଙ୍କାନାଳ ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ସଞ୍ଚାଳନ କମିଟି

15/08/2022 at 7:33 PM

ଢେଙ୍କାନାଳ,୧୫/୦୮: ଦେଶବ୍ୟାପୀ ପାଳିତ ହେଉଛି ସ୍ବାଧୀନତାର ୭୫ବର୍ଷ ପୂର୍ତ୍ତିର ଆଜାଦୀ କା ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ । ୭୬ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ ପାଳନ ଅବସରରେ ଢେଙ୍କାନାଳରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ୩୭୫ଫୁଟ ଲମ୍ବର ଜାତୀୟ ପତାକା । ଢେଙ୍କାନାଳରେ  ଅମୃତ ମହୋତ୍ସବ ସଞ୍ଚାଳନ କମିଟି ପକ୍ଷରୁ ୩୭୫ଫୁଟର ଏହି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପ୍ରସ୍ତୁତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହାକୁ ଆଜି ଅପରାହ୍ନରେ ଢେଙ୍କାନାଳର ଆରାଧ୍ୟ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀ ବଳରାମ ଜୀଉଙ୍କ ମନ୍ଦିର ଠାରୁ ଏକ ବିରାଟ ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ଧରି ସହର ପରିକ୍ରମା କରାଯାଇଥିଲା ।

ପରେ ସ୍ଥାନୀୟ ବାଜି ଚୌକ ଛକ ସ୍ଥିତ ବିଶ୍ୱର ସର୍ବ କନିଷ୍ଠ ସହିଦ ବାଜି ରାଉତଙ୍କ ସ୍ମୃତି ସ୍ତମ୍ଭ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପତାକା ଶୋଭଯାତ୍ରା ଯାଇ ସହିଦଙ୍କ ସୃତି ସ୍ତମ୍ଭରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ତ୍ରିରଙ୍ଗା ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ବିଜେପି କର୍ମୀ, ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ବୟଂ ସେବକ ସଂଘର ସଦସ୍ୟ ଓ ତ୍ରିରଙ୍ଗା ପ୍ରେମୀ ମାନେ ସାମିଲ ହୋଇ ଦେଶାତ୍ମକ ବୋଧ ସ୍ଲୋଗାନ ମାନ ଦେଇ ତ୍ରିରଙ୍ଗାର ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ୱରୁ ଧରି ଶୋଭାଯାତ୍ରାରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts