suno sunao
Hari omm 2
hari om films
suno sunao new
HARI-OMM_728X90_B
Showcase2022
hari om films
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ମୁରୈନାରେ ଦୁର୍ଘଟଣା, ଏୟାରଫୋର୍ସର ସୁଖୋଇ-୩୦ ଓ ମିରାଜ୍-୨୦୦୦ ଫାଇଟର ଜେଟ୍ କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଜେରୁଜେଲମ୍‌ରେ ପ୍ରାର୍ଥନାସ୍ଥଳରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ଗୁଳିମାଡ଼ରେ ୮ମୃତ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର: ବୋଲେରୋ ଓ ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ୩ ମୃତ ଗୁରୁତର
  • ||

ପୁତ୍ର ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ କାମନା କରିବାକୁ ଆସିଥିଲେ ମନ୍ଦିର; ଗଙ୍ଗାସାଗରରେ ଶିଶୁକନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଲେ ମହିଳା

17/01/2019 at 3:56 PM

କୋଲକାତା ୧୭/୧ : ଆସ୍ଥା ଏବଂ ବିଶ୍ୱାସର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ କୁହାଯାଉଥିବା ଗଙ୍ଗାସାଗର ଅନ୍ତର୍ଗତ ମୁଡିଗଙ୍ଗା ଗର୍ଭରେ ଜଣେ ମହିଳା ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଛନ୍ତି | ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ନାଁ ଜାହ୍ନବୀ ରଖାଯାଇଛି |


ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ନାମଖାନାରେ ରହୁଥିବା ଜୟଶ୍ରୀ ଗତ ୩ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଗଙ୍ଗାସାଗରର କପିଳମୁନି ମନ୍ଦିରରେ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ପ୍ରାପ୍ତି ପାଇଁ ମନୋସ୍କାମନା କରିଥିଲେ | କିଛି ଦିନ ଅନ୍ତରାଳରେ ମହିଳା ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ଏବଂ ଏକ ପୁତ୍ର ସନ୍ତାନ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ | ମନୋସ୍କାମନା ପୂରଣ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ମହିଳା ମକର ସଂକ୍ରାନ୍ତି ଅବସରରେ ମଙ୍ଗଳବାର ଦିନ ମନ୍ଦିର ଦର୍ଶନ ପାଇଁ ଯାଇଥିଲେ | ମହିଳା ପୁଣିଥରେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ | ମନ୍ଦିର ପହଂଚିବା କ୍ଷଣି ମହିଳାଙ୍କର ପ୍ରସବ ପୀଡା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା |

ମହିଳାଙ୍କୁ ସଂଗେସଂଗେ ଆମ୍ବୁଲାନ୍ସ ଯୋଗେ ମେଳାର ଅସ୍ଥାୟୀ ଚିକିତ୍ସା କେନ୍ଦ୍ରକୁ ନିଆଯାଇଥିଲା | ସେଠାରେ ପ୍ରାଥମିକ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ମହିଳାଙ୍କୁ ରୁଦ୍ରନଗର ବ୍ଲକ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ସ୍ଥାନାଂତର କରାଯାଇଥିଲା | ହସ୍ପିଟାଲରେ ଚିକିତ୍ସା ଆରମ୍ଭ ବେଳେ ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ଶିଶୁର ଦୁଇଟି ଆଙ୍ଗୁଠି ଦେଖାଯାଇଥିଲା | ଏହାଦେଖି ଡାକ୍ତର ସଂଗେସଂଗେ ଅପରେସନ ପାଇଁ କହିଥିଲେ | କିନ୍ତୁ ସେହି ହସ୍ପିଟାଲରେ ଅପରେସନ ପାଇଁ କୌଣସି ବ୍ୟବସ୍ଥା ନଥିଲା | ତେଣୁ ପରିବାରଲୋକେ ମହିଳାଙ୍କୁ ନାମଖାନା ନେଇଯିବା ଉଚିତ ବୋଲି ଭାବିଲେ | ପରିବାର ଲୋକେ ମହିଳାଙ୍କୁ ଧରି ଗଙ୍ଗାସାଗରର ବେଣୁବନ ଠାରୁ ଡଙ୍ଗାରେ ନାମଖାନା ଯାଉଥିଲେ | ଡଙ୍ଗା ମଝିଆ ନଦୀରେ ପହଂଚିବା କ୍ଷଣି ଜୟଶ୍ରୀ ଏକ ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଜନ୍ମ ଦେଇଥିଲେ | ଉଭୟ ମା ଏବଂ ଶିଶୁର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥା ଭଲ ରହିଥିଲା |

   Related Posts