scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ନାଁ ନନେଇ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନ, କହିଲେ- ପ୍ରସ୍ତୁତ ରୁହ,୨୦୨୫ ପୂର୍ବରୁ ହୋଇପାରେ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ

28/11/2020 at 10:06 PM

ପାଟଣା ୨୮/୧୧ :  ଲୋକ ଜନଶକ୍ତି ପାର୍ଟି(ଏଲଜେପି) ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସ ଶନିବାର ପାଳନ କରାଯାଇଛି । ଦଳର ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିବସରେ ଏଲଜେପି ମୁଖ୍ୟ ଚିରାଗ ପାସୱାନ ପାର୍ଟି କର୍ମୀଙ୍କୁ ଏକ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି । ଚିରାଗ ପାସୱାନ ଏହି ଚିଠିରେ ନାଁ ନେଇ ବିଜେପିକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ଚିରାଗ ଲେଖିଛନ୍ତି- “ବାପା (ରାମ ବିଳାସ ପାସୱାନ) ଆଉ ଆମ ଗହଣରେ ନାହାଁନ୍ତି, ଯାହାକି ଆମ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଅପୂରଣୀୟ କ୍ଷତି । ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ଦଳ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିଥିଲା । ଏହି ନିର୍ବଚନରେ ଦଳକୁ ୨୪ ଲକ୍ଷ ଭୋଟ୍ ଅର୍ଥାତ ପ୍ରାୟ ୬ ପ୍ରତିଶତ ଭୋଟ୍ ପାଇଥିଲା । ଯାହାକି LJP ର ବିସ୍ତାରକୁ ଦର୍ଶାଉଛି ।  ବିହାରରେ ଦଳ ବିହାର ପ୍ରଥମ ବିହାରୀ ପ୍ରଥମ ସହିତ କିଛି ସାଲିସ କରି ନାହିଁ। “

ଚିରାଗ ପାସୱାନ କହିଛନ୍ତି ନୂଆ ସଦସ୍ୟ ଦଳରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଦଳ ଆହୁରି ମଜଭୁତ ହୋଇଛି । LJP ସଭାପତି ଚିଠିରେ କହିଛନ୍ତି, “ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନକୁ ଯିବା ପୂର୍ବରୁ ଦଳର ଦୁଇଟି ବିକଳ୍ପ ଥିଲା । ୧୫ ଟି ବିଧାନସଭା ଆସନ ସହିତ ଲଢିବା ନଚେତ ମେଣ୍ଟରେ ରହି ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା କରିବା । କିନ୍ତୁ ମେଣ୍ଟରେ ଦଳକୁ ମାତ୍ର ୧୫ ଟି ଆସନ ଦିଆଯାଇଥିଲା ଯାହାକୁ LJP ସଂସଦୀୟ ବୋର୍ଡ ମାନିନଥିଲା । ବୋର୍ଡ ଏଥିରେ ସହମତ ପ୍ରକାଶ କରିନଥିଲା ।

a48c7314-462a-48af-ac7e-be65f17d28c5

LJP ସଭାପତି କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ​​ଦଳ କେବଳ ବିହାର ପ୍ରଥମ ବିହାରୀ ପ୍ରଥମ ରିଜୋଲ୍ୟୁସନ ସହିତ ୧୩୫ଟି ଆସନରେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଦେଇଥିଲା । ତେଣୁ, ଭବିଷ୍ୟତରେ ଆମର ଲକ୍ଷ୍ୟରେ ପହଞ୍ଚିବାରେ ଆମକୁ କୌଣସି ଅସୁବିଧା ହେବନାହିଁ ।  ଚିରାଗ ପାସୱାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ ବିହାର ବିଧାନସଭାର ପରବର୍ତ୍ତୀ ନିର୍ବାଚନ ୨୦୨୫ ପୂର୍ବରୁ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରେ । ଆମେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନଠାରୁ ୨୪୩ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନମଣ୍ଡଳୀ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ । LJP ପାର୍ଟି ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ସ୍ବର୍ଗତ ରାମ ବିଳାସ ପାସୱାନଙ୍କ ଆଶୀର୍ବାଦରେ ଆମେ ସମସ୍ତେ ବିହାର ପ୍ରଥମ ବିହାରୀ ପ୍ରଥମ ଲକ୍ଷ୍ୟ ହାସଲ କରିବୁ ବୋଲି ଚିରାଗ ପାସଓ୍ବାନ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts