scan steel
web-baneer-728x90
WhatsApp Image 2023-12-06 at 12.52.17
728x90-banner-17.2.24jpg
Untitled-1 copy (1)
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online, Odisha News, khabar odisha,news in oriya

ଆଜି ରାଜଭବନରେ କୁଳପତି ସମ୍ମିଳନୀ ହେବ

22/05/2018 at 5:20 AM

ଆଜି ରାଜଭବନରେ ହେବ କୁଳପତି ସମ୍ମିଳନୀ । ୧୧ ଟାରେ କୁଳାଧିପତି ତଥା ରାଜ୍ୟପାଳ ସତ୍ୟପାଲ ମଲ୍ଲିକଙ୍କ ଅଧ୍ୟକ୍ଷତାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ସମ୍ମିଳନୀରେ ୧୭ ବିଶ୍ବ୍ ବିଦ୍ୟାଳୟର କୁଳପତି ଯୋଗ ଦେବେ । ବୈଠକରେ ଉଚ୍ଚ ଶିକ୍ଷା, ଅର୍ଥ, କୃଷି, ଦକ୍ଷତା ବିକାଶ ଓ ବୈଷୟିକ ଶିକ୍ଷା, ସଂସ୍କୃତି, ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ଆଦି ୬ ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ସଚିବ ଯୋଗ ଦେବେ । ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟ ପାଠ୍ୟକ୍ରମରେ ସଂସ୍କାର, ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ସମୟରେ ପରୀକ୍ଷା, ଫଳ ପ୍ରକାଶ, ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ପ୍ରଦାନ ପରି ବିଷୟକୁ ନେଇ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବ । ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଗୁଡିକରେ ଖାଲିଥିବା ପଦବୀ ପୂରଣ, କ୍ୟାମ୍ପସ ଶୃଖଂଳା, ରମାଦେବୀର ଦ୍ବିତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପସ ପାଇଁ ଜମି ଚିହ୍ନଟ, ଉତ୍କଳ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟ ଦ୍ବିତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପସ ଓ ୪୦ ଏକର ଜମି ଗାଏବ ଘଟଣା, ରେଭେନ୍ସ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟର ଦ୍ବିତୀୟ କ୍ୟାମ୍ପସର ଅଗ୍ରଗତି ନେଇ ସମ୍ମିଳନୀରେ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଏହାବ୍ୟତୀତ ସମସ୍ତ ବିଶ୍ବ ବିଦ୍ୟାଳୟରେ କ୍ରୀଡା କମ୍ପେକ୍ସ ନିର୍ମାଣ, ଗବେଷଣାକୁ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ, କ୍ୟାମ୍ପସରେ ଉତ୍କର୍ଷ କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ଥାପନ, ପ୍ଲେସମେଣ୍ଟ ସେଲ୍ ର କାର୍ଯ୍ୟାକାରିତା, ବିଭିନ୍ନ ଅନୁଦାନର ସୁବିନିଯୋଗ ଉପରେ ବୈଠକରେ ଆଲୋଚନା ହେବ । ଆବଶ୍ୟକ ତଥା ଓ ସୂଚନା ସହ ବୈଠକକୁ ଆସିବାକୁ କୁଳପତି ଏବଂ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ।

Leave a Reply

   Related Posts